قهوه فرانسه با فرنچ‌پرس یک نوع قهوه محبوب است که با سادگی که دارد طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. فرنچ‌پرس یک ابزار بسیار ساده و البته قدیمی است که برای دوستداران قهوه بسیار آشناست. گرچه می‌توان با فرنچ‌پرس دم‌نوش، چای یا قهوه درست کرد. اما در این مقاله سعی شده است تا با چگونگی تهیه قهوه فرانسه با فرنچ‌پرس آشنا شد.

فرنچ‌پرس ابزاری است که به دلیل کاربری آسان و راحتی که دارد، انتخاب مناسبی برای همراه شدن در مسافرت و یا طبیعت‌گردی است. فرنچ‌پرس از یک اهرم و یک لیوان بزرگ (متناسب با ظرفیت فرنچ‌پرس) و یک درپوش تشکیل شده است. درب لیوان به وسیله اهرم به یک فیلتر متصل شده است. بدین ترتیب بدون باز کردن درب، می‌توان این دسته را به حالت پیستونی بالا و پایین بیاورید. مزیتی که فیلتر دارد این است که کمک می‌کند تفاله و سایر ذرات، وارد نوشیدنی نشود. تا یک فنجان نوشیدنی (چای، قهوه و دمنوش) شفاف‌تر داشته باشید. توصیه می‌شود که ابتدا لیوان را با چرخاندن مقداری آب جوش گرم کنید. این کار باعث می‌شود نوشیدنی بهتری داشته باشید.

یکی از مزیت‌های فرنچ‌پرس، در دم‌آوری قهوه، امکان کنترل بر روی زمان دم‌آوری قهوه است. شما می‌توانید هرطور که مایل هستید. به قهوه‌تان اجازه دهید تا دم بکشد. بسته به ذائقتان، میزان آب یا قهوه را تغییر دهید.

قهوه‌ای که با فرنچ‌پرس تهیه شود را عموم، قهوه فرانسه می‌نامند. قهوه فرانسه یک قهوه ملایم و بسیار خوش عطر و هم‌چنین خوش‌طعم است. که می‌تواند مطابق با طبع هر ذائقه‌ای باشد.

در این ویدئو سعی شده است تا به سادگی هرچه تمام‌تر، چگونگی تهیه یک فنجان قهوه با فرنچ‌پرس را آموزش دهیم. این ویدئو در کافه میان تهیه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید