قهوه فوری

قهوه فوری محصولی است که از پودر یا گرانول خشک قهوه تهیه می‌شود. قهوه فوری سال‌های گذشته شهرت زیادی نداشت، اما در سال‌های اخیر با بهبود طعم و کیفیت آن به محصول محبوبی تبدیل شده است. در سطح جهانی، بالای 25 درصد کل بازار قهوه به قهوه فوری اختصاص دارد. محبوبیت قهوه فوری به دلیل مقرون به‌ صرفه بودن، سهولت آماده‌سازی و توانایی آن در برآورده کردن نیازهای قهوه‌نوشان است. همچنین، با کاهش ضایعات و ردپای کربن کمتر در مقایسه با قهوه به جذابیت آن اضافه کرده است.

روش‌های تولید قهوه فوری

قهوه فوری به دو روش خشک کردن اسپری (پاششی) و خشک کردن انجمادی تهیه می‌شود:

در روش خشک کردن اسپری، عصاره قهوه مایع به صورت قطرات ریز اتمیزه می‌شود و سپس به سرعت توسط هوای داغ خشک و در نتیجه پودر قهوه فوری به دست می‌آید.

در روش خشک کردن انجمادی، عصاره قهوه تا دمای بسیار پایین انجماد می‌شود و سپس حذف رطوبت از طریق تصعید در خلاء، تولید دانه‌های قهوه فوری است. هدف هر دو روش، حذف رطوبت از عصاره قهوه و حفظ طعم و عطر تا حد ممکن است.

انواع قهوه فوری

قهوه فوری بن‌مانو تنوع زیادی دارد، برای مثال انواع قهوه گلد، قهوه گلد برزیل، انواع کافی‌میکس‌ها و کاپوچینو از محصولات قهوه فوری بن‌مانو هستند. تفاوت قهوه گلد و گلد برزیل در خاستگاه محل رشد قهوه است.

خرید اینترنتی انواع قهوه فوری

برای تهیه و دریافت انواع قهوه فوری، به وب‌سایت بن‌مانو مراجعه کنید و پس از ثبت سفارش، بسته خود را در تهران توسط پیک و در شهرستان توسط پست دریافت کنید.