قهوه ترک

معرفی قهوه ترک

قهوه‌ ترک به شیوه‌ خاصی از دم‌آوری قهوه گفته می‌شود و ارتباطی با دانه‌ قهوه‌‌های استفاده‌ شده ندارد. در حقیقت برای تهیه قهوه‌ ترک، قهوه را با ریزترین درجه در قیاس با سایر قهوه‌ها آسیاب می‌کنیم. قهوه‌ ترک به‌صورت سنتی در قهوه‌‌جوش‌هایِ مسی به نام «جذوه» درست و در فنجان‌های کوچک سرو می‌شود. تفاوت اصلی قهوه‌ ترک با سایر شیوه‌های دم‌آوری، غلظت بالای آن است؛ چرا که قهوه‌های آسیاب‌شده بدون عبور از صافی درون دم‌افزار باقی می‌ماند.

انواع قهوه ترک بن‌مانو

پودر قهوه‌ ترک بن‌مانو از ترکیب دانه‌ قهوه‌‌ عربیکا و ربوستا تازه‌برشت شده با آسیاب ریز که طعم آن شیرین و شکلاتی است و کف و کرمای بالایی (Crema) دارد تشکیل شده است. رایحه‌ این قهوه، سبک و سیال با رگه‌های آجیلی و کافئین آن متوسط رو به بالا است و اسیدیته کمی دارد. پودر قهوه ترک بن‌مانو در 2 بسته‌بندی متفاوت، بسته‌بندی 250 گرمی پودر قهوه ترک و بسته‌بندی ساشه‌ای متشکل از 8 ساشه‌‌ پودر ترکیبی، مخلوطی از قهوه ترک، شکر و کریمر عرضه می‌شود.

خرید قهوه ترک‌ بن‌مانو

برای خرید حضوری پودر قهوه ترک بن‌مانو به فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌های معتبر مراجعه کنید. راه ساده‌تر و پیشنهادی ما، خرید اینترنتی از وب‌سایت بن‌مانو است؛ به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب و درب منزل یا محل مورد نظر دریافت کنید.

سوالات متداول

1

تجهیزات مورد نیاز برای قهوه ترک بن‌مانو چیست؟

برای دم‌آوری قهوه ترک گرمی، به جذوه و برای قهوه ترک مخلوط 1*3 به آب جوش و فنجان نیاز دارید. (دم‌آوری قهوه ترک 3*1 با جذوه نیز ممکن است.)

علاقه مندی دسته بندی ها
سبدخرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.