فرنچ پرس چیست و از کجا به وجود آمده؟

شاید فرنچ پرس را در کافه‌های مختلف دیده باشید. امروز خیلی‌ها از این وسیله برای دم کردن انواع چای و دم‌نوش استفاده می‌کنند، اما تهیه قهوه فرانسه کاربرد اصلی این وسیله است. اولین بار در سال ۱۸۵۲ بود که دو فرانسوی با نام‌هایMayer  و  Delforge از این سبک برای دم‌آوری قهوه استفاده کردند.

البته وسیله‌ای که آنها در آن زمان استفاده کردند با چیزی که ما امروز با نام فرنچ‌پرس می‌شناسیم تفاوت داشت. وسیله‌ای که ما امروز از آن استفاده می‌کنیم را دو ایتالیایی با نام‌های Italians Attilio Calimani  و  Giulio Moneta در سال ۱۹۲۹ ثبت کردند. چند سال بعد یک سوییسی به اسم Faliero Bondanini تغییراتی در طراحی این وسیله داد و به این ترتیب محبوب‌ترین نوع آن در سال ۱۹۵۸ تولید شد.

این روش دم‌آوری قهوه در آن سال‌ها میان فرانسویان کاملا محبوب بود و همین روش بود که به قهوه فرانسه، طعم، عطر و هویت خاصش را بخشید. البته دستگاه فرنچ پرس در فرانسه با نام Chambord (شامبور) شناخته می‌شد. بوندانینی بعدها این دستگاه را با نام La Cafetiére Classic  در بازار بریتانیا عرضه کرد. بعد از آن هم شرکت دانمارکی معروف Bodum شامبور را در دانمارک توزیع کرد و در نهایت حقوق نام و کارخانه آن را خرید. هرچند علامت تجاری La Cafetiére در دست صاحبان اصلی‌اش باقی ماند. امروز Bodum و La Cafetiére برای کنترل بازارهای خارج از اروپا با هم رقابت می‌کنند. برای همین اختلافاتی بر سر ثبت اختراع این وسیله وجود دارد.

طریقه دم کردن قهوه با فرنچ‌پرس

قبل از دم کردن قهوه بهتر است مخزن فرنچ‌پرس را گرم کنیم. برای این کار مقداری آب گرم داخل مخزن ریخته و با اهرم صافی چند بار آب را پرس می‌کنیم. سپس آب داخل ظرف را خالی کرده و دم‌آوری قهوه را شروع می‌کنیم. برای این کار ابتدا قهوه آسیاب شده را داخل فرنچ پرس می‌ریزیم.

سپس مقداری آب جوش، با دمای کمی کمتر از صد درجه، به آن اضافه کرده و صبر می‌کنیم تا گاز قهوه از آن خارج شود. بعد از آن مقدار دیگری آب به آن اضافه کرده و با قاشق کمی هم می‌زنیم تا به‌خوبی مخلوط شود. در نهایت درب آن را می‌بندیم. حدود چهار الی هفت دقیقه بعد قهوه دم کشیده. در این زمان پودرهای قهوه به سمت پایین ظرف حرکت می‌کنند که نشانه دم کامل قهوه است. حالا اهرم را به آرامی به پایین فشار می‌دهیم تا ذرات قهوه جدا شده و یک قهوه نسبتا شفاف بدست آید.

مزایا و معایب استفاده از فرنچ‌پرس

بگذارید ابتدا به مزایای استفاده از فرنچ پرس بپردازیم:

  • استفاده از فرنچ‌پرس بسیار ساده است. به همین دلیل برای درست کردن قهوه در منزل بسیار کاربردی است و افراد غیرحرفه‌ای هم می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.
  • از فرنچ‌پرس می‌توان برای تهیه فوم شیر هم استفاده کرد.
  • به جز قهوه فرانسه از فرنچ‌پرس می‌توان برای تهیه قهوه سرددم، هات چاکلت و انواع دم‌نوش‌ها استفاده کرد.
  • تمیز کردن و نگهداری فرنچ پرس نسبتا راحت است.

اما این دستگاه پرکاربرد معایبی هم دارد. بسیاری فرنچ پرس را به خاطر حفظ روغن‌های موجود در قهوه ترجیح می‌دهند. اما روغن‌های موجود در قهوه فیلتر نشده مواد شیمیایی به نام دی ترپن دارند. برخی تحقیقات نشان می‌دهند این مواد با افزایش کلسترول و خطر ابتلا به بیماری قلبی در ارتباط هستند. استفاده از فیلتر در دم‌آوری قهوه باعث می‌شود روغن‌های مضر از قهوه حذف شوند و نوشیدنی سلامت‌تری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید