همه ما دوستان و آشنایانی داریم که به قول خودشان برای ادامه زندگی به نوشیدن قهوه وابسته‌اند یا حتی ممکن است دوست یا اعضای خانواده‌مان یک باریستای حرفه‌ای باشد یا در این صنعت دستی بر کار داشته باشد. حالا تصور کنید که تولد این فرد نزدیک است و شما به فکر این هستید که یک کادو جذاب و به یاد ماندنی برای تولد یا هر مناسبت دیگر بخرید. البته که همیشه می‌شود کادو‌های معمول یا گران‌قیمت خرید، اما اگر می‌خواهید یک کادوی خاص بخرید که برای این فرد ارزشمند باشد، چرا از علاقه این فرد به نوشیدن قهوه استفاده نکنیم؟

در اینجا، این سوال پیش می‌آید که معمولا این دسته از افراد همه نوع ابزار و تجهیزاتی برای تهیه قهوه دارند، پس چه چیزی می‌توان برای آن‌ها خرید؟ قرار نیست فرنچ‌پرس یا اسپرسوساز بخرید، پیشنهاد ما یک کادوی مرتبط با قهوه است که مخصوص خود این فرد تهیه شده باشد. (البته این‌ ابزارآلات هم ایده خوبی هستند ولی تنها در صورتی که مطمئن باشید شخص این ابزار را ندارد.)

کادوهای جذاب برای دوست‌داران قهوه

در ادامه بعضی از کادوهای خاص و اکسسوری‌هایی را معرفی می‌کنیم که حتما دوست قهوه‌نوش شما از آن‌ها خوشش می‌آید:

ماگ خاص

ماگ‌های زیادی با طراحی‌های متنوعی در بازار موجود هست. اما وقتی صحبت از یک کادوی خاص می‌کنیم، منظورمان یک ایده شخصی‌سازی شده است. مثلا، یک ماگ حرارتی خریداری کنید که بعد از ریختن قهوه در آن یک جمله قشنگ یا یک شوخی جذاب یا یک تصویر جالب از یکی از شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه او بر روی ماگ نقش ببندد. ایده چاپ عکس فرد روی ماگ کمی ‌قدیمی‌ شده است. بهتر است در مورد یک جمله یا طراحی خاص که مورد پسند دوست‌تان است فکر کنید و یک طرح خلاقانه به کار ببرید.

ابزار دم‌آوری پوراور فانتزی

احتمالا دوست قهوه‌نوش شما همه ابزارهای ضروری برای دم کردن قهوه را داشته باشد، یا مثلا به یک روش خاص دم‌آوری قهوه علاقه بیشتری داشته باشد. بنابراین، یک ابزار فانتزی‌تر یا حتی رنگی برای کلکسیون تجهیزات قهوه او بخرید. ابزارهای فانتزی زیادی برای دم‌آوری قهوه وجود دارند که ضمن کارآیی نسبی، ظاهر جذاب و به یاد ماندنی دارند. در این مقاله جدیدترین ابزارهای دم‌آوری پوراور را معرفی کرده‌ایم. البته خرید این ابزار از ایران با کمی دشواری همراه است که با کمک شرکت‌های واسطه برای خرید خارج از ایران کمک بگیرید.

ابزار تکمیلی برای روش دم‌آوری پور اور

اگر این قهوه‌نوش حرفه‌ای به روش‌های دم‌آوری پور اور علاقه‌مند است، می‌توانید پیچر شیر، کتل گوس نک و یا تجهیزات پور اور مثل وی 60 را هدیه بدهید.

آسیاب قهوه

دوست قهوه‌نوش شما ممکن است قهوه آسیاب شده خریداری و مصرف کند. اما همه ما می‌دانیم که طعم و کیفیت یک قهوه تازه آسیاب شده خیلی بهتر از قهوه‌ای است که مدت زمان زیادی از آسیاب آن گذشته است.

یک هولدر فیلتر بامزه

احتمالا شما هم این هولدرهای فیلتر بامزه را در بازار دیده‌اید. به نظر شما،  کادو دادن یکی از آن‌ها برای دوست قهوه‌نوش‌تان باعث نمی‌شود که از شدت بانمکی این هولدرها هر دفعه که قهوه‌اش را می‌نوشد لبخند بزند؟

اسکوپ قهوه فانتزی

اکثر دستگاه‌های قهوه ساز یک اسکوپ معمولی قهوه به عنوان تجهیزات جانبی دارند، اما یک اسکوپ قهوه فانتزی می‌تواند جذاب‌تر از اسکوپ‌های استاندارد باشد. این ابزار ضمن کاربردی بودن، کیفیت تجربه نوشیدن قهوه را هم بالا می‌برند.

یک پیشنهاد خواندنی: چه قهوه‌سازی مناسب من است؟

قهوه‌های تک‌خاستگاه

احتمالا شما که مخاطب این مطلب هستید به دنبال ایجاد یک تجربه دلپذیر با استفاده از علاقه‌مندی دوست‌تان به قهوه را دارید، گاهی خرید قهوه تک‌خاستگاه با کیفیت گزینه مناسب و خاصی برای دوست عزیزتان باشد.

ترازوی دیجیتال برای حرفه‌ای‌ها

اگر دوست شما خیلی حرفه‌ای و با اندازه گیری‌های دقیق نوشیدنی قهوه خود را دم می‌کند، احتمالا داشتن یک ترازوی دیجیتال برای وی مناسب باشد. با استفاده از ترازوی دیجیتال می‌توان از نسبت دقیق قهوه به آب مطمئن شد و یک قهوه با طعم متعادل دم کرد.

لیوان‌های دوجداره عایق برای آیس کافی خنک

اگر ایده قالب یخ به اندازه کافی برای شما جذاب نبود، احتمالا لیوان دوجداره عایق نظر شما و دوست قهوه‌نوش‌تان را جلب می‌کند. با استفاده از این لیوان‌ها، آیس‌کافی برای مدت زمان مناسبی یخ باقی می‌ماند. حتی می‌توانید این لیوان‌ها را همراه با قالب یخ تهیه کنید تا همیشه موقع سرو آیس کافی به یاد شما بیافتد!

سینی قالب یخ برای تهیه آیس‌کافی

این مورد احتمالا یک کادوی کاربردی برای علاقه‌مندان به آیس کافی است. دقت کنید که یک سینی قالب یخ با کیفیت خریداری کنید که تا سالیان دراز زمانی که درِ فریزر را برای برداشتن یخ باز می‌کند، به یاد شما بیافتد.

ظرف‌های محفوظ از هوا برای نگهداری دانه‌های قهوه

اگر متوجه شده‌اید که دوست قهوه‌نوش شما دانه‌های قهوه‌اش را به درستی نگهداری نمی‌کند، احتمالا لازم باشد یک ظرف دربسته و مناسب برای نگهداری صحیح قهوه‌هایش کادو بدهید.

استیک دم‌آوری باریک

این استیک باریک را می‌توانید همراه اسکوپ قهوه به دوست قهوه‌نوش‌تان که خیلی دقیق تناسب قهوه و آب را اندازه گیری می‌کند، کادو بدهید. البته این استیک یک هدیه تکمیلی همراه ترازوی دیجیتال است. وقتی این استیک باریک دم دست باشد، اگر چند گرم قهوه هم کم بیاید غمی‌ نیست. با کمک این استیک به راحتی مقدار کمی‌ قهوه را از ظرف جدا می‌کنید تا اندازه‌ها دقیق در بیاید.

اشتراک مجله یا نشریه مخصوص قهوه

برای کسی که با علاقه زیادی در دنیای قهوه کار می‌کند و همیشه به دنبال خبرهای این صنعت و یا یادگیری مطالب بیشتر است، گرفتن اشتراک یک مجله یا نشریه خوب که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کند یک هدیه ارزشمند است. احتمالا دوست شما ارزش این کادو را به خوبی درک خواهد کرد.

دوره آموزشی تهیه قهوه یا لاته آرت

این یک هدیه بسیار ارزشمند است خصوصا اگر فرد مورد نظر به تازگی وارد دنیای قهوه شده باشد و یا حتی یک باریستای حرفه‌ای باشد. با توجه به سطح اطلاعات و دانش فرد می‌توانید در یک دوره حضوری تهیه قهوه یا لاته آرت ثبت‌نام کنید و یا حتی دوره‌های آموزشی آنلاین را برایش تهیه کنید. این کار به افزایش دانش و مهارت‌های وی کمک زیادی می‌کند.

و در انتها

در این مطلب ایده‌های خلاقانه و جذابی برای تهیه کادو به دوست‌داران قهوه را معرفی کردیم. اگر کادویی که می‌خرید با علایق و دغدغه‌های فرد موردنظر همخوانی داشته باشد، احتمالا بیشتر از یک کادوی معمولی میزان محبت و توجه شما را به این فرد می‌رساند. حالا که دغدغه خرید کادو برای دوست قهوه‌نوش‌تان رفع شد، به سراغ کمد لباس‌تان بروید و فقط در مورد لباسی که می‌خواهید در مهمانی موردنظر بپوشید فکر کنید.