انگیزه افراد از رفتن به کافی‌شاپ چیست؟

دسته‌بندی‌ها: اخبار قهوه
مردم به چه دلیل کافی شاپ را دوست دارند؟

این روزها دیگر کافه و کافه‌نشینی تبدیل به بخشی از فرهنگ و تفریحات سالم نسل جوان شده است. این نسل بیشتر از زمان‌های گذشته به دنبال فضاهای متنوع کافه‌های شهر و گذراندن زمان بیشتر در این محیط‌ها برای انجام کارها و قرارهای دوستانه یا کاری‌شان هستند.

احتمالا این مکالمه‌ها را زیاد شنیده‌اید که “حالت خوب نیست؟ بریم کافی‌شاپ یه حال‌وهوایی عوض کنیم.” یا “بریم برای دوست‌مون تو فلان کافی‌شاپ تولد بگیریم” یا حتی “ترجیح دادم امروز لپ‌تاپ و وسایل‌هام رو بردارم و برم کافی‌شاپ کارام رو انجام بدم.” همین موضوع نشان می‌دهد که این روزها هدف از رفتن به کافی‌شاپ مساله‌ای فراتر از نوشیدن یک فنجان قهوه ساده است.

10 دلیل برای رفتن به کافی‌شاپ

دیگر گذراندن زمان در خانه برای دیدارهای دوستانه یا حتی دورهمی‌های غیر رسمی‌ مثل تولدها جذابیت چندانی ندارد. بنابراین، دیگر افراد تنها به هدف نوشیدن یک فنجان قهوه وارد کافی‌شاپ‌های شهر نمی‌شوند بلکه اهداف متفاوت و متنوعی برای گذراندن زمان بیشتری در این مکان وجود دارد. با توجه به گسترش انواع کافی‌شاپ‌ها در سطح شهر، بعضی از این هدف‌ها و دلایل را با هم مرور می‌کنیم:

لذت بردن از یک فنجان قهوه باکیفیت

بعضی افراد تنها برای لذت بردن از یک فنجان قهوه باکیفیت به کافه و کافی‌شاپ‌های شهر سر می‌زنند. مثلا دم‌آوری بعضی از انواع قهوه سخت و زمان‌بر است و افراد وقت یا مهارت لازم برای تهیه آن در منزل را ندارند. به همین دلیل برای لذت بردن از یک فنجان قهوه به یکی از کافی‌شاپ‌های خوب شهر سر می‌زنند تا از مهارت یک باریستای حرفه‌ای در تهیه یک فنجان قهوه باکیفیت لذت ببرند.

شروع پر انرژی یک روز

کافه صبحانه‌ها که در کنار منوی نوشیدنی‌شان انواع گزینه‌های صبحانه را ارائه می‌کنند، برای شروع یک روز متفاوت مناسب هستند. معمولا افراد برای شروع متفاوت یک روز یا صرف یک صبحانه گرم و متفاوت در کنار فنجان قهوه ممکن است حتی صبح زود هم به یک کافه خوب سر بزنند و هزینه زیادی برای یک صبحانه در فضای متفاوت صرف کنند.

یک پیشنهاد خواندنی: با کافه بن‌مانو آشنا شوید

استراحت کردن بعد از یک روز کاری طولانی

چه راه بهتری از گذراندن زمان در یک کافی‌شاپ همراه با همکاران یا دوستان بعد از یک روز کاری طولانی برای استراحت سراغ دارید؟ یک فنجان قهوه میل می‌کنید و چند دقیقه با همکار یا دوست‌تان در مورد اتفاقاتی که در آن روز برای‌تان افتاده است صحبت می‌کنید.

لذت بردن از فضا و انرژی محیط

این روزها کافی‌شاپ‌ها هزینه و زمان زیادی را به فضاسازی و ایجاد فضاهای مبتکرانه اختصاص می‌دهند، چون بعضی افراد فقط برای تجربه یک فضای جدید به کافی‌شاپ‌های مختلف سر می‌زنند و می‌خواهند فضاهای مختلفی را تجربه کنند.

محیطی برای سرگرم کردن خود یا حیوان خانگی‌تان

گاهی یک ایده خلاقانه یا یک خدمت اضافی (مثل ایجاد فضای لازم برای نگهداری و سرگرم کردن حیوانات خانگی) مشتریان زیادی را به سمت کافی‌شاپ‌های مختلف بکشاند. این روزها ایده کافه گربه‌ها برای نگهداری بقیه حیوانات خانگی هم سرایت کرده و بعضی کافی‌شاپ‌ها حتی خدمات متنوعی برای سرگرم کردن انواع حیوانات خانگی به مشتریان خود ارائه می‌دهند. گذراندن وقت در این فضاها برای حیوانات و حتی صاحبان آن‌ها هم جذاب است، چون دیگر نگران شرایط و تنهایی آن‌ها در خانه نیستند.

عکاسی و فعالیت در فضای مجازی

مدتی است که افراد بیشتر در فضای مجازی زندگی می‌کنند تا در دنیای واقعی! بنابراین، بعضی اوقات دلیل کافه رفتن‌های افراد زیادی فقط گرفتن عکس‌های جدید در یک محیط تازه و عکاسی از خودشان یا نوشیدنی‌های‌شان برای پست کردن در شبکه‌های اجتماعی است.

یک پیشنهاد خواندنی: با آداب نوشیدن قهوه در کافه آشنا شوید

قرار ملاقات کاری و دوستانه

تصور کنید که قرار است با دوست‌تان بیرون بروید و از صحبت کردن با آن‌ها لذت ببرید یا حتی یک قرار ملاقات کاری را می‌خواهید برنامه‌ریزی کنید و می‌خواهید خارج از فضای سازمانی یک مساله کاری را با همکار یا رییس‌تان به مشورت بگذارید. در این صورت، کافی‌شاپ یا کافه‌های شهر که انواع نوشیدنی و دسر‌های مختلف را هم سرو می‌کنند، بهترین گزینه برای این دسته از قرار ملاقات‌ها هستند.

کار با لپ‌تاپ و انجام امورات شخصی

مدتی است که افراد ترجیح می‌دهند از راه دور و به صورت فریلنسری کار ‌کنند. البته، گاهی اوقات امکان کار کردن از خانه وجود ندارد یا فضای کار در منزل باعث کسالت و خستگی‌شان می‌شود و دوست دارند در یک محیط تازه کار کنند. بنابراین، کار کردن از یک کافی‌شاپ که همزمان با انجام کارهای روزمره‌تان بتوانید از یک فنجان قهوه عالی هم لذت ببرید تنوع خوبی است. به همین دلیل است که برخی از کافی‌شاپ‌ها امکان استفاده طولانی‌مدت‌تر از محیط و اینترنت با وایفای رایگان در اختیار مشتری‌های قرار می‌دهند.

یک پیشنهاد خواندنی: با آداب نوشیدن قهوه در کافه آشنا شویدآشنایی با منوی کافه‌ها

مطالعه کتاب در کافی‌شاپ

کافه کتاب‌ها یکی دیگر از انواع کافی‌شاپ‌های امروزی است که افراد به هدف کتاب خواندن، مطالعه و حتی درس خواندن به این محیط‌ها می‌روند و با افرادی که سلایق مشترکی دارند معاشرت می‌کنند. این نوع کافه‌ها، فضای آرام و بی‌سروصدایی دارد و امکانات لازم برای یک مطالعه باکیفیت در کنار صرف انواع نوشیدنی‌های قهوه را فراهم می‌کنند.

دورهمی‌های دوستانه و تولدها

کافی‌شاپ‌ها برای جذب مشتریان بیشتر خدمات و فضاهای خوبی برای دورهمی‌های دوستانه و حتی تولدها ارائه می‌دهند. تزئینات مربوط به تولد، سروِ سورپرایزی کیک تولد یا حتی پخش ناگهانی آهنگ‌های تولد که به خاطره‌انگیزتر شدن فضای دوستانه شما کمک زیادی می‌کند، از جمله دلایلی هستند که افراد تمایل به تشکیل دورهمی‌های دوستانه یا گرفتن تولد در کافی‌شاپ‌ها پیدا کرده‌اند.

سخن پایانی

این روزها دیگر هدف از گذراندن زمان در کافی‌شاپ‌ها فقط نوشیدن یک فنجان قهوه ساده نیست، بلکه افراد برای ایجاد دوستی‌های جدید و معاشرت و حفظ ارتباط‌های قبلی و حتی انجام بعضی امور مثل کار کردن یا کتاب خواندن از این محیط‌ها استفاده می‌کنند. در حقیقت، کافی‌شاپ‌ها فضایی را فراهم کرده‌اند که دوست‌داران قهوه بتوانند زمان بیشتری را در کنار هم بگذرانند و همین موضوع باعث محبوبیت این نوشیدنی و گسترش فرهنگ کافه‌نشینی شده است.

منابع مقاله:
  • www.dilettantemochacafe.com
  • www.coffeeteaimagazine.com
  • esquirescoffee.co.uk

سوالات متداول

1

زمان نشستن در کافه‌ها چقدر است؟

معمولا کافه‌ها بازه‌های زمانی مختلفی را برای استفاده از یک میز به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این بازه زمانی معمولا از 45 دقیقه شروع می‌شود.

2

آیا می‌شود در کافی‌شاپ کار یا مطالعه کرد؟

کافه کتاب‌ یکی از فضاهایی است که به علاقه‌مندان کتاب و کسانی که می‌خواهند کارشان را از یک محیط جدید در کنار یک فنجان کافه انجام دهند خدمات متنوعی ارائه می‌دهند.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “انگیزه افراد از رفتن به کافی‌شاپ چیست؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علاقه‌مندی دسته‌بندی‌ها
سبدخرید

سبد خرید شما خالی است.