ایده ایجاد یک کافی بار خانگی برای کسانی که قهوه بخشی جدایی‌ ناپذیر از زندگی آن‌هاست، بسیار جذاب و کاربردی است. اگر شما هم عاشق درست کردن انواع قهوه دمی‌ یا اسپرسو هستید و احیانا برای زنده ماندن به این نوشیدنی وابسته هستید، پس لازم است یک کافی بار خانگی برای خود طراحی و ایجاد کنید. در ادامه، علاوه بر تعریف کافی بار، تجهیزات مورد نیاز و ویژگی‌های یک کافی بار کوچک خانگی را معرفی می‌کنیم:

کافی بار خانگی چیست؟

بار قهوه خانگی یک فضای اختصاصی در آشپزخانه است که در آن محیط می‌توانید قهوه‌تان را آماده کنید و از آن لذت ببرید. این فضای اختصاصی و شخصی‌سازی شده به شما این امکان را می‌دهد که هر زمان خواستید، بدون ترک کردن خانه و حتی آشپرخانه منزل‌تان تجربه نوشیدن قهوه در یک کافه کوچکِ شخصی را داشته باشید. در این کافی بار کوچک انواع ابزارها، قهوه‌ها و ماگ‌ها را باید داشته باشید و فضای کوچک شخصی‌سازی شده هم برای نوشیدن قهوه در آرامش را در نظر بگیرید.

کافی بار خانگی چیست

لیست آیتم‌های مورد نیاز برای تجهیز کافی بار خانگی

با توجه به سلیقه و ترجیحات قهوه‌نوشی شخصی‌تان باید تجهیزات و ابزار مخصوصی را برای این فضا در نظر بگیرید. این لوازم و تجهیزات شامل موارد زیر می‌شود:

 • ماگ یا فنجان قهوه
 • استیک‌ هم زدن قهوه
 • قاشق
 • اسکوپ‌های اندازه‌گیری
 • تجهیزات اضافی مثل انواع سیروپ‌ها، شکر، خامه و غیره
 • فیلتر
 • دانه یا پودر قهوه (با توجه به ابزار قهوه ساز یا روش دم‌آوری موردنظر‌تان)
 • ترازو
 • کتل قهوه
 • دستگاه اسپرسو ساز خانگی یا قهوه سازهای دیگر
 • دستگاه آسیاب
 • ابزار بخاردهی شیر
 • سیستم فیلتراسیون آب
تجهیزات لازم برای کافی بار خانگی

ویژگی‌های کافی بار خانگی

یک بار قهوه خانگی علاوه بر القای حس کافه، باید یک فضای شخصی‌سازی شده باشد تا بتوانید زمانی را در کنار خانواده یا دوستان‌تان به لذت بردن از قهوه بپردازید. در ادامه، ویژگی‌های یک کافی بار خوب در خانه را بررسی کنید:

انتخاب فضای دنج و کوچک:

یک کافی بار خانگی به یک فضای بزرگ احتیاج ندارد. فقط قرار است فضای کوچکی را در نظر بگیرید که بتوانید به سلیقه خودتان تمام ابزارآلاتی که لازم دارید را بچینید. این فضا می‌تواند گوشه‌ای از کانتر، شلف، یا میز مخصوص در گوشه دنج آشپزخانه‌تان باشد. هنگام انتخاب این فضا، حتما شرایط لازم برای تهیه نوشیدنی از جمله نزدیکی به منبع آب و حتی امکان نصب سیستم فیلتراسیون مناسب و حتی فضای کافی برای نشستن را در نظر بگیرید.

فضای مناسب برای نشستن:

اگر به اندازه کافی فضا در اختیار دارید، مکان مخصوصی را برای نشستن در نزدیکی بار را در نظر بگیرید. می‌توانید از صندلی‌های مخصوص اپن یا کانترهای آشپزخانه استفاده کنید تا بهتر و راحت‌تر از نوشیدنی‌تان لذت ببرید.

نحوه تجهیز کافی بار خانگی

نورپردازی و روشنایی:

نورپردازی و روشنایی کافی به جذابیت بیشتر محیط کمک می‌کند. شاید اضافه کردن نور کافی و حتی رینگ‌های نوری به ایجاد یک فضای رمانتیک کمک کند تا حس بهتری از تجربه قهوه‌نوشی در کنار دوستان و خانواده‌تان داشته باشید.

انتخاب ابزار مناسب:

با توجه به مهارت و ترجیحات قهوه‌نوشی‌تان ابزار و دستگاه‌های قهوه ساز مناسب را انتخاب کرده و در محل بار خود قرار دهید. دقت کنید که اگر می‌خواهید دستگاه قهوه ساز یا اسپرسو ساز داشته باشید، باید شرایط اتصال به برق را فراهم کنید. البته، اگر دسترسی به برق ندارید، ابزارهای قهوه ساز دستی مثل وی 60، سایفون، ایبریک و موارد دیگر را هم می‌توانید در نظر بگیرید.

یک پیشنهاد خواندنی: صفر تا صد دم‌آوری قهوه برای مبتدیان

لوازم دکوراسیون:

بهتر است که بار مخصوص‌تان را با سلیقه خود و با لوازم دکوری مناسب تزئین کنید. شاید بخواهید از ماگ‌های جذاب، گیاه، نقاشی و یا حتی نوشته خاصی روی دیوار را تزئین کنید تا حس بهتری در آن محل داشته باشید.

چطور کافی بار خانگی درست کنیم

ایجاد یک منو:

شاید فکر کنید که چون این محیط شخصی است نیازی به منو ندارید، اما داشتن یک منو علاوه بر القای حس واقعی حضور در کافه، نوعی روش خلاقانه برای پذیرایی از مهمان‌هایتان در کنار کافی بار محسوب می‌شود. وجود این منو کافه به مهمان‌های شما کمک می‌کند که نوشیدنی دلخواه خودشان را انتخاب کنند.

جمع بندی

داشتن یک کافی بار خانگی علاوه بر اینکه نمای خاصی به آشپزخانه شما می‌دهد، برای کسانی که عاشق قهوه هستند نقش یک منطقه امن در خانه را دارد. ایجاد یک بار قهوه خانگی کیفیت تجربه قهوه‌نوشی شما در منزل را بالا می‌برد و به ندرت نیاز پیدا می‌کنید که برای نوشیدن یک فنجان قهوه به سراغ کافه‌های شهر بروید.