منظور از قهوه دمی کدام قهوه است؟

دسته بندی ها : دانشنامه
منظور از قهوه دمی کدام قهوه است؟

بعضی از افرادی که تازه با قهوه و دنیای پرپیچ‌وخم آن آشنا شده‌اند تصور می‌کنند که قهوه دمی ‌یک روش خاص تهیه قهوه است. بنابراین، گاهی اوقات در کافه‌ها بدون مشخص کردن نوع و روش دم‌آوری نوشیدنی‌شان سفارش “قهوه دمی” می‌دهند. در واقع، قهوه دمی‌ یک دسته‌بندی کلی از روش‌ها یا ابزارهای خاص برای دم‌آوری قهوه است. برای رفع این ابهام، در ادامه نگاهی به مهم‌ترین روش‌های تهیه قهوه دمی ‌می‌اندازیم:

قهوه دمی چیست؟

روش‌ها و ابزارهای متنوعی برای تهیه قهوه دمی‌ وجود دارد، اما به صورت کلی شامل استخراج طعم و عطر قهوه از طریق ریختن آب داغ روی دانه‌های قهوه و دم کشیدن آن برای مدت چند دقیقه است. بعد از روش استخراج تحت فشار و جوشاندن، این یکی از رایج‌ترین روش‌های تهیه قهوه است و ابزارهای متنوعی را شامل می‌شود که به سطح مهارت و تمرین متفاوتی برای دم کردن قهوه نیاز دارد. به این معنی که برای تهیه یک قهوه دمی ‌روش‌های ساده و سریع و حتی پیچیده و زمان‌بر را می‌توان معرفی کرد.

روش‌های مختلف تهیه قهوه دمی

انواع «قهوه دمی» را می‌توان با ابزار و روش‌های متنوع به صورت گرم یا سرد سرو کرد. در ادامه، برخی از متداول‌ترین روش‌های تهیه قهوه دمی ‌را به صورت مختصر معرفی می‌کنیم:

  • قهوه دمی قطره‌ای
  • قهوه فرنچ پرس
  • قهوه قهوه‌ساز
  • قهوه کلد برو
  • قهوه ایروپرس
  • قهوه سایفون

این روش‌ها با سبک‌های دیگر مانند اسپرسو، که از فشار آب به روی قهوه‌ ریز آسیاب شده استفاده می‌کند، و قهوه‌ی فوری که از قهوه‌ از پیش دم‌آوری و کم‌آبی تهیه می‌شود، در تضاد است. «قهوه دمی» را می توان بسته به روش و ترجیح، گرم یا سرد سرو کرد. در ادامه به توضیح کوتاه هریک می‌پردازیم.

قهوه دمی‌ قطره‌ای (دریپ کافی)

همان‌طور که از نام آن بر می‌آید، قهوه دمی‌ چکه‌ای یا قهوه فیلتری از طریق اضافه کردن آب داغ روی پودر قهوه تهیه می‌شود که بعد از گذشت مدت زمانی عطر و طعم قهوه استخراج شده و بعد از عبور از یک فیلتر درون فنجان شما سرو می‌شود.

قهوه فرنچ پرس

فرنچ پرس یا قهوه ساز فرانسوی یک ابزار ساده برای دم‌آوری قهوه است که در این روش قهوه درشت آسیاب شده را در آب داغ خیسانده و سپس با یک پیستون با فیلتر فلزی یا مشبک فشار داده می‌شود تا تفاله‌ها از مایع جدا شود.

قهوه دمی ‌با قهوه‌ساز

درست مانند چای سازها، فقط کافی است که فیلتر کاغذی را از قهوه پر کنید و با زدن دکمه استارت دستگاه، منتظر دم کشیدن قهوه باشید. وجود فیلتر در این دستگاه‌ها باعث می‌شود که قهوه با طعم سبک‌تر و تمیز‌تری را نوش جان کنید.

قهوه کلد برو

قهوه کلدبرو یک نمونه قهوه سرد است که برای تهیه آن باید از 12 تا 24 ساعت قبل برنامه‌ریزی کنید. قهوه آسیاب شده در آب سرد برای مدت طولانی، معمولاً 12-24 ساعت خیسانده می‌شود و از کنسانتره غلیظ آن برای سرو قهوه در چندین فنجان استفاده می‌شود.

قهوه ایروپرس

ایروپرس یک دستگاه ساده و سبک است که با هدف تهیه قهوه در طبیعت طراحی و تولید شده است. با توجه به تقاضای موجود برای تهیه این نوشیدنی در محیط‌هایی که امکانات کمی‌ برای تهیه قهوه وجود دارد، این قهوه ساز قابل حمل و سبک محبوبیت خاصی پیدا کرده است. این قهوه ساز از اجزای خاصی مثل بدنه BPA، درب فیلتر مخصوص و قاشق مخصوص برای مخلوط کردن آب و قهوه تشکیل شده است و در شش مرحله ساده قهوه قوی و خوش طعمی ‌را در فضای باز و طبیعت فراهم می‌کند.

قهوه سایفون

سایفون یک ابزار دم‌آوری با ظاهری جذاب اما پیچیده است. برای اینکه بتوانید یک قهوه سایفون خوب تهیه کنید، باید با اجزا و نحوه کارکرد آن آشنا باشید. کار کردن با این ابزار حس استفاده از یک ابزار آزمایشگاهی را دارد، اما در نهایت یک فنجان قهوه خوش‌طعم برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از سایفون، باید آب را درون قسمت شیشه‌ای انتهایی بریزید و پس از تبخیر آب و انتقال آن به قسمت بالایی و اضافه کردن دانه‌های قهوه به آن، یک نوشیدنی منحصربه‌فرد را سرو کنید.

تفاوت قهوه دمی ‌و اسپرسو

درست است که هر دوی آن‌ها نوعی قهوه محسوب می‌شوند، اما این دو نوشیدنی هر کدام طرفداران خاص خودش را دارد. مثلا برخی افراد اسپرسو را به خاطر متمرکز بودن و قوی بودن طعم و حتی کرمای آن ترجیح می‌دهند. در حالی که برخی قهوه دمی ‌را به خاطر طعم سبک‌تر و تمیز‌تر نوشیدنی انتخاب می‌کنند. تفاوت قهوه فیلتری و اسپرسو به غیر از طعم، شامل تفاوت‌هایی از نظر میزان اسیدیته نوشیدنی، رست، امکانات، سایز آسیاب قهوه ، زمان دم‌آوری و … است.

یک پیشنهاد خواندنی: صفر تا صد تهیه قهوه برای مبتدی‌ها

عوامل موثر در کیفیت قهوه دمی

عوامل زیادی بر کیفیت قهوه دمی ‌تاثیر می‌گذارد. برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است:

دانه‌های قهوه: تازگی و کیفیت دانه‌های قهوه تاثیر بسیار زیادی بر عطر و طعم قهوه دمی‌ دارد. هرچه دانه‌های قهوه تازه‌تر باشد و درجه کیفیت بالاتری داشته باشد، قهوه بهتری را تولید می‌کند.

کیفیت آب: استفاده از آب فیلتر شده با درجه سختی متناسب به استخراج بهتر قهوه کمک می‌کند.

دمای آب: دمای آب برای تهیه قهوه باید بین 90 تا 96 درجه سانتی‌گراد باشد. این مقدار در روش‌های دم‌آوری مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

روش دم آوری: هر روش دم‌آوری تاثیر خاص خودش را بر طعم و کیفیت قهوه دارد. مثلا در یک روش دم‌آوری میزان قهوه بیشتری استخراج می‌شود، یا یک روش دم‌آوری روغن و اسیدیته قهوه بیشتری را استخراج می‌کند که بر کیفیت طعم قهوه شما تاثیرگذارتر است.

سایز سابه: در هر روش دم‌آوری باید از سایز سابه قهوه مشخصی استفاده کنید. عدم رعایت سایز سابه قهوه باعث استخراج بیش از حد یا کمتر از حد معمول می‌شود.

نگهداری دانه‌های قهوه: روش نگهداری دانه‌های قهوه تاثیر زیادی بر کیفیت نوشیدنی دارد. باید دانه‌های قهوه را در ظرف درب بسته و دور از نور خورشید و رطوبت نگهداری کنید تا تمیزی و تازگی طعم خود را حفظ کند.

کلام آخر

قهوه دمی‌ یک دسته بندی خاص قهوه شامل روش‌ها و ابزارهای متنوعی برای تهیه قهوه است. هر کدام از این ابزارها و روش‌ها طعم و کیفیت متفاوتی از قهوه را ارائه می‌دهند و طرفداران خاص خودش را دارد. در این مطلب، به صورت مختصر قهوه دمی ‌و انواع آن را توضیح داده‌ایم تا هنگام سفارش قهوه در کافه‌ها سردرگم نشوید!

سوالات متداول

1

آیا قهوه معمولی همان قهوه دمی است؟

بله، در اکثر موارد منظور از قهوه معمولی همان روش‌های معمول دم‌آوری قهوه مانند فرنچ پرس و غیره است، در حالی که اسپرسو روش اتوماتیک تهیه قهوه به حساب می آید.

2

مزایای قهوه دمی با قهوه ماشینی تفاوت دارد؟

مزایای قهوه دمی با قهوه ماشینی تفاوتی ندارد، چون در هر صورت یک نوع قهوه با روش‌های دم‌آوری مختلف را استفاده می‌کنید.

3

آیا همه قهوه های دمی گرم سرو می شوند؟

خیر، قهوه های دمی به صورت سرد و گرم تهیه و سرو می شوند. مثلا آیس کافی هم نوعی قهوه دمی است.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “منظور از قهوه دمی کدام قهوه است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علاقه مندی دسته بندی ها
سبدخرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.