با وجود اینکه فرهنگ قهوه‌نوشی به اندازه کافی در جامعه ایرانی جا افتاده است، اما هنوز هم افرادی هستند که آداب سفارش دادن و نوشیدن قهوه در کافه را نمی‌دانند و یا حداقل درباره آن مطمئن نیستند. البته افرادی هم هستند که به دلیل ناآشنایی با انواع قهوه با کمی‌ استرس وارد کافی شاپ می‌شوند و اکثرا در مورد انتخاب‌شان مطمئن نیستند. در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد آداب نوشیدن قهوه در کافه بیشتر صحبت کنیم تا دفعه بعد تجربه لذت بخش‌تر و با حس اطمینان بیشتری در سفارش دادن و انتخاب قهوه در کافه داشته باشید.

آداب نوشیدن قهوه در کافی‌شاپ‌ها

مثل هر محیط دیگری، سفارش دادن و نوشیدن قهوه در کافه هم آداب خاصی دارد که بهتر است رعایت کنید. برخی از این قوانین و آداب کلی که در موقعیت‌های مختلفی که هنگام سفارش یا نوشیدن قهوه ممکن است پیش بیاید را در ادامه توضیح داده‌ایم:

سفارش نوشیدنی

این احساس نااطمینانی و دلهره از سفارش دادن قهوه در کافه تا حد زیادی به خاطر این است که بعضی افراد هنوز آشنایی لازم با انواع قهوه‌ها و تفاوت طعم آن‌ها را ندارند. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم قبل از رفتن به کافه، اندکی در مورد انواع قهوه جست‌وجو کنید و اطلاعاتی در مورد طعم، تفاوت و میزان کافئین انواع قهوه‌ها به دست بیاورید تا بتوانید هنگام سفارش، عکس‌العمل بهتری داشته باشید. در نتیجه، برای شناختن انواع نوشیدنی‌های قهوه که معمولا در منوی کافه‌ها وجود دارند، بهتر است آشنایی با منوی کافه‌ها را جدی بگیرید.

در برخی از کافه‌ها می‌توانید نوشیدنی‌تان را به صورت شخصی‌سازی شده سفارش دهید. اگر می‌خواهید نوشیدنی خاصی را میل کنید که در منوی کافه نیست با باریستا صحبت کنید و مشخصا توضیح دهید که دنبال چه نوشیدنی با چه نسبت‌های ترکیبی هستید.

موقع سفارش نوشیدنی حتما به میزان کافئین آن نوع قهوه (با توجه به روش دم‌آوری، نوع دانه‌های قهوه، ترکیب دانه‌های قهوه و موارد دیگر) توجه کنید. اگر به کافئین حساسیت دارید قهوه‌ای را سفارش دهید که کافئین کمتر یا میزان کافئین متعادل‌تری دارد. بنابراین، آشنایی با میزان کافئین قهوه‌ها از بابت حساسیت و توجه به زمان مصرف آن (مثلا نوشیدن قهوه در شب یا صبح) بسیار اهمیت دارد، مثلا شاید عصر یا شب بخواهید یک قهوه دیکف بنوشید تا خواب راحتی داشته باشید.

البته باید حواس‌تان باشد که اگر بیشتر از یک سفارش دارید، ممکن است یک نوشیدنی زودتر از نوشیدنی دیگری حاضر شود. معمولا در کافه‌های منظم و حرفه‌ای، باریستا با برنامه‌ریزی زمانی سعی می‌کند که همه سفارش یک میز را به صورت همزمان (با کمک چند باریستای دیگر به صورت همزمان) آماده کند و گاهی اوقات فرد سفارش‌گیرنده ممکن است این موضوع را به شما یادآوری کند تا شاید بخواهید نوشیدنی خود را عوض کنید.

سرو نوشیدنی

معمولا فنجان قهوه شما در یک پیش‌دستی یا نعلبکی متناسب با سایز فنجان سرو می‌شود و دسته فنجان در زاویه 40 درجه و در سمت راست شما قرار می‌گیرد تا راحت‌تر بتوانید فنجان‌تان را بردارید. سایر خوراکی‌ها مثل کیک، شکلات یا بیسکوییت را در بشقاب جداگانه‌ای و در سمت چپ قرار می‌دهند تا به راحتی در دسترس شما قرار بگیرد.

یک پیشنهاد خواندنی: فرق کافه با کافی‌شاپ و تیک اوی چیست؟

برداشتن فنجان قهوه

برای برداشتن فنجان قهوه، با استفاده از دست راست خود فنجان را از دسته آن گرفته و به دهان خود نزدیک کنید. همزمان پیش‌دستی یا نعلبکی را با دست چپ‌تان در نزدیکی فنجان نگه دارید. پس از نوشیدن قهوه، حتما فنجان را در بشقاب کوچک مخصوص خودش قرار دهید.

نوشیدن قهوه

سعی کنید نوشیدنی‌تان  را به آرامی‌ و بدون سروصدا بنوشید و حواس‌تان باشد که آن را هورت نکشید. در جلسات و محیط‌های رسمی ‌صبر کنید که اول میزبان‌تان شروع به نوشیدن قهوه خود کند.

اضافه کردن شکر به نوشیدنی

اگر دوست دارید قهوه‌تان را کمی‌ شیرین‌تر میل کنید، موقع سفارش دادن بخواهید که برای شما شکر، سیروپ شیرین یا هر شیرین‌کننده دیگری را برای‌تان بیاورند و موقع تهیه قهوه به نوشیدنی‌تان اضافه کنند.

اگر می‌خواهید کمی‌ شکر به نوشیدنی‌تان اضافه کنید، از قاشق چای‌خوری برای حل کردن شکر در قهوه استفاده کنید و آن را از زیر فنجان به سمت بالا حرکت دهید تا فوم و حالت خامه‌ای روی آن بهم نریزد. حواس‌تان باشد که اصلا با حرکات دایره‌ای، شکر را در نوشیدنی حل نکنید.

برای اضافه کردن شکر با استفاده از شکرپاش مخصوص، به صورت مستقیم شکر را به فنجان اضافه کنید و یا حتی با استفاده از یک گیره، حبه‌های شکر را به نوشیدنی اضافه کنید. ولی یادتان باشد که برای حل کردن آن حتما از قاشق قهوه استفاده کنید تا کثیف‌کاری نشود.

هم زدن لاته، ماکیاتو و کاپوچینو

برای هم زدن این سه نوشیدنی، از قاشق چای‌خوری استفاده کنید و لایه‌های اسپرسو، فوم شیر و شیر بخارداده را با هم ترکیب کنید. حواس‌تان باشد که قاشق را از داخل فنجان بردارید و داخل پیش‌دستی‌تان بگذارید.

نوشیدنی داغ

اگر نوشیدنی شما خیلی داغ است کمی ‌صبر کنید تا خود‌به‌خود سردتر شود یا با قاشق قهوه کمی ‌آن را هم بزنید. پیشنهاد می‌کنیم که اصلا برای سرد کردن نوشیدنی‌تان آن را فوت نکنید، چون کار غیر مودبانه و نامتعارفی است.

استفاده از قاشق قهوه

قاشق قهوه برای هم زدن نوشیدنی استفاده می‌شود و بهتر است از آن برای نوشیدن قاشق به قاشق قهوه و حتی له کردن حبه شکر در ته فنجان‌تان استفاده نکنید.

اصلا برای تست کردن طعم قهوه، قاشق را در دهان‌تان نگذارید و پس از اینکه هم زدن نوشیدنی‌تان تمام شد آن را در سمت راست پیش‌دستی‌تان بگذارید. زمانی که قاشق در فنجان قهوه است، آن را برای نوشیدن به سمت دهان خود نبرید و حتی وقتی که نوشیدنی‌تان را تمام کردید، قاشق قهوه را در فنجان نگذارید.

سخن آخر

انجام هر کاری در هر محیطی آداب و روش‌های خاص خودش را دارد و البته که نوشیدن قهوه در کافه‌ها از این قاعده مستثنی نیست. رعایت آداب نوشیدن قهوه در کافه باعث می‌شود که دیگر برای حضور در این مکان‌ها استرس نداشته باشید و همزمان بتوانید از نوشیدن یک فنجان قهوه حرفه‌ای در یک محیط جذاب و جدید هم لذت ببرید.