در روزهای آفتابی تابستان، قهوه کلد برو (دم سرد) نوشیدنی خوبی برای رفع خستگی است. همچنین اگر به دنبال نوشیدن فنجانی قهوه با طعم و حس خاصی هستید، کلد برو یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن است و می‌توان آن را به راحتی و بدون نیاز به وسایل خاص، در خانه درست کرد.

این نوشیدنی ملایم و جاافتاده با استفاده از آب سرد و پودر قهوه درست می‌شود. بله، درست خواندید، آب سرد! معمولا برای تهیه قهوه، طعم آن را با استفاده از حرارت آب استخراج می‌کنیم، اما در درست کردن قهوه کلد برو، این استخراج در طی زمان صورت می‌گیرد. این زمان معمولا ۱۲ تا ۱۶ ساعت است. به علت شیوه خاص تهیه این نوع قهوه، کلد برو خاصیت اسیدی کمتری دارد و شیرین تر است.

روش های تهیه قهوه کلد برو

برای تهیه قهوه کلد برو تنها به قهوه، آب سرد و یک ظرف نیاز دارید. قهوه را داخل آب ریخته و پس از گذشت زمان و جاافتادن آن، مایع را فیلتر کرده و قهوه کلد برو آماده می‌شود. در زیر چند روش برای این کار را لیست کرده ایم:

استفاده از فرنچ پرس

این روش ساده ترین راه برای تهیه این نوع قهوه است. پودر قهوه و آب سرد را داخل دستگاه بریزید، در آن را گذاشته و پس از گذشت مدت زمان کافی، اهرم فرنج پرس را به پایین فشار داده تا مایع را فیلتر کنید.

استفاده از صافی

در صورتی که نمی‌خواهید دستگاه مختص تهیه این قهوه را داشته باشید، می‌توانید پودر قهوه را داخل یک فنجان، لیوان یا هر ظرف دیگری ریخته و آب را اضافه کنید. سپس روی آن را با درب یا فویل بپوشانید. پس از گذشت مدت زمان کافی، مایع را با یک صافی کاغذی یا پارچه ای فیلتر کرده و داخل یک لیوان یا فنجان دیگر بریزید.

استفاده از قهوه ساز ایروپرس

مقدار نسبتا کمی از قهوه قوی را با استفاده از ایروپرس آماده کنید و سپس آن را با مقدار کافی آب ترکیب کنید.

قهوه کلد برو بدست آمده از روش‌های مختلف، متفاوت هستند.

  • در صورت استفاده از فرنچ پرس، حس بافت قهوه در دهان بیشتر خواهد بود. اگر می‌خواهید به قهوه خود خود شیر اضافه کنید، این روش فیلتر، بهترین روش است.
  • در صورت استفاده از ایروپرس، کلد برو رسوب کمتری خواهد داشت و در نتیجه حس بافت قهوه در دهان بهتر می‌شود. رنگ و طعم کلد برو بدست آمده از این روش ملایم است.
  • صافی کاغذی و پارچه ای در فیلتر کردن این قهوه مشابه عمل می‌کنند. قهوه بدست آمده صاف، روشن و خوش طعم خواهد بود و بدون اضافه کردن شیر نیز بسیار دلپذیر است. با این روش بیشترین طعم را از قهوه خود می‌گیرید.
قهوه کلد برو

برای تهیه آیس لاته و فرپوچینو از اسپرسوی خنک شده استفاده می‌شود. معمولا یک عصاره یا شربت به شیر خنکی که داخل این دو نوع قهوه ریخته می‌شود نیز اضافه می‌شود.

قهوه کلد برو تنها یک نوشیدنی تابستانی نیست، در تمام طول سال می‌توانید این نوع قهوه را به راحتی تهیه کرده، بنوشید و لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید