کافه اوله یا آنچه که در بعضی از منوها به عنوان قهوه اوله می‌شناسیم، در واقع نام فرانسوی نوعی شیر قهوه است که روش تهیه آن هم از همین کشور آمده است. Café au lait’ Caf-A O lay یک نوشیدنی قهوه فرانسوی با یک نام جذاب اما یک رسپی ساده است. تمرکز اصلی ما در ادامه این مطلب روی این موضوع است که چه قهوه ای را با چه مقدار شیر ترکیب کنید تا این نوشیدنی فرانسوی خاص را درست کنید.

کافه اوله چیست؟

کافه اوله به فرانسوی به معنای قهوه همراه با شیر است و تاریخچه آن به فرهنگ قهوه‌نوشی این کشور در قرن نوزدهم بر می‌گردد. این نوشیدنی همراه با صبحانه فرانسوی و در کنار کروسان و باگت میل می‌شود. طعم بولد و جسورانه این نوشیدنی باعث محبوبیت بیش از حد این قهوه شده است و در نتیجه نام این نوشیدنی را در سراسر دنیا بر سر زبان‌ها انداخته است. این نوشیدنی از ترکیب مقدار برابر شیر و قهوه بدست می‌آید، اما یکی از مزایای تهیه آن در منزل این است که به سلیقه خود می‌توانید نسبت ترکیبی آن را دستکاری کنید.

طرز تهیه کافه اوله

در ادامه روش تهیه قهوه اوله را به زبان ساده توضیح می‌دهیم تا بتوانید در منزل آن را تهیه کرده و نوش جان کنید.

زمان آماده‌سازی و تهیه: 5 دقیقه

مواد و تجهیزات لازم

  • قهوه قوی
  • شیر پرچرب
  • شکر یا هر شیرین‌کننده دیگر در صورت تمایل

دستورالعمل تهیه

قدم اول: تهیه قهوه قوی

به روش دلخواه خود (مثلا روش های موکاپات، فرنچ پرس، قهوه ایروپرس یا روش های پوراور) یک قهوه قوی درست کنید.

نکته: در انتخاب دانه قهوه برای این نوشیدنی بسیار دقت کنید. معمولا قهوه‌های رست روشن و ملایم برای ترکیب با شیر مناسب نیستند. برای تهیه یک قهوه قوی بهتر است از قهوه رست تیره و تلخ مثل قهوه برزیلی استفاده کنید. علاوه‌بر این، هنگام خرید قهوه به میزان اسیدیته آن توجه کنید. معمولا قهوه‌ای که اسیدیته کمتری دارد گزینه بهتری برای تهیه این نوشیدنی است.

قدم دوم: تهیه شیر بخارداده

با استفاده از نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز، شیر را بخاردهی کنید. اگر دستگاه اسپرسو ساز در دسترس‌تان نیست، می‌توانید از روش‌های دستی بخاردهی شیر برای تهیه کف شیر استفاده کنید.

قدم سوم: ترکیب مواد اولیه

مقدار برابری از شیر را درون فنجان قهوه بریزید و تا حد امکان از هم زدن آن خودداری کنید.

قدم چهارم: سرو نوشیدنی

بعد از ترکیب مواد، بلافاصله آن را سرو کرده و نوش جان کنید. هنگام سرو نوشیدنی، در صورت دلخواه می‌توانید مقدار دلخواه شکر به نوشیدنی‌تان اضافه کنید.

نکته: فرانسوی‌ها به صورت سنتی این نوشیدنی را در یک کاسه کوچک و ایتالیایی‌ها آن را در یک لیوان بلند سرو و مصرف می‌کنند.

تفاوت بین لاته و کافه اوله

تفاوت لاته و قهوه اوله در روش تهیه قهوه آن است. برای تهیه لاته از اسپرسو همراه با شیر بخارداده و فوم نازکی بر روی آن (به نسبت 2:1) استفاده می‌شود، در حالی که برای تهیه کافه اوله از قهوه دم شده به یکی از روش‌های قطره‌ای یا دمی ‌(مثل فرنچ پرس) استفاده می‌شود که معمولا در نسبت مساوی با شیر ترکیب می‌شود. به همین سادگی!

یک پیشنهاد کاربردی: با قهوه لاته و تنوع جذاب آن آشنا شوید

شما هم امتحان کنید!

قهوه اوله یا همان شیر قهوه فرانسوی گزینه مناسبی برای نوشیدنی صبحگاهی و حتی برای یک عصرانه دل‌انگیز در کنار خانواده است. بنابراین، بهتر است نحوه تهیه این نوشیدنی در منزل را یاد بگیرید و هر از گاهی برای خودتان یا پذیرایی از دوستان و خانواده‌تان آن را تهیه کنید.