امروزه نوشیدنی قهوه در بین تمام مردم دنیا جایگاه ویژه‌ای دارد و آشنا شدن با انواع قهوه‌ها می‌تواند به انتخاب آن‌ها برای نوشیدن قهوه کمک کند. یکی از این انواع، قهوه تک خاستگاه یا سینگل اورجین است که محبوبیت زیادی دارد. چرا که فقط در مکان‌ها و مناطق جغرافیایی خاصی قابل کشت است و از طرفی رشد آن کاملا ارگانیک است. از هیچ کودی استفاده نمی‌شود و همین دلیلی برای تفاوت قیمت آن با سایر قهوه‌ها است.

قهوه تک خاستگاه

دلیل نام‌گذاری قهوه تک‌خاستگاه

شاید اسم این قهوه برایتان جالب باشد که نام قهوه تک‌خاستگاه به این موضوع اشاره دارد که این قهوه از یک مزرعه و یا یک تولیدکننده خاص به دست آمده است. حتی می‌توان گفت برای قهوه تک‌خاستگاه نام زمینی را که این نوع قهوه در آن کشت می‌گردد، بر روی بسته‌بندی قهوه تک‌خاستگاه هک می‌کند. شما می‌توانید آن را به راحتی مشاهده کنید. در واقع این که شما به راحتی می‌توانید بدانید که قهوه تک‌خاستگاه شما مربوط به کجاست و طعم آن چگونه است .. همه این‌ها نشان‌دهنده کیفیت و اعتبار بالای این نوع قهوه است.

دسته‌بندی قهوه تک‌خاستگاه

در بالا اشاره کردیم که قهوه‌های تک‌خاستگاه معمولا از یک منطقه واحد و حتی یک مزرعه مشخص به دست می‌آیند. اما در ادامه مقاله به صورت جزئی‌تر این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • کشور یا منطقه واحد: قهوه تک‌خاستگاه از یک کشور یا منطقه خاصی است. قهوه کلمبیا از این دسته است و بسیار با کیفیت است. از طرفی امکان دارد نام یک قهوه مربوط به منطقه مخصوصی باشد که به آن ماکرولات می‌گویند که معرفی‌کننده طعم قهوه این منطقه است.
  • تک مزرعه: همان‌طور که از نامش پیداست، یعنی قهوه‌ای که از یک مزرعه به صورت جداگانه به دست می‌آید. که همین سبب، بالا بودن کیفیت آن و هم چنین بالا رفتن قیمت آن می‌شود.
  • تک مشارکتی: قهوه‌هایی که از این طریق گردآوری می‌شود، به این صورت است که محصول هر کشاورز در تک مزرعه‌اش کم است. به همین دلیل تعاونی آن منطقه این محصول‌ها را با هم پردازش کرده تا قهوه تک خاستگاه به مقدار بیشتری تولید کند. البته این تعاونی‌ها معمولا برای حفظ کیفیت محصول خود نظارت‌های سخت‌گیرانه‌ای هنگام تولید و برداشت محصول انجام می‌دهند.
  • میکرولات: قهوه‌هایی که از قطعه کوچکی از یک مزرعه به دست آیند، جزء این دسته قرار می‌گیرند. این نوع قهوه که در مقیاس‌های خیلی کوچک تولید می‌شود، قیمتی بالاتر و کیفیتی بی‌نظیر را دارا هستند.
قهوه تک خاستگاه

تقاضای زیاد و محبوبیت قهوه تک‌خاستگاه سبب شده است که کشاورزان متخصص قهوه، تمام توان خود را برای تولید قهوه‌های مرغوب به کار گیرند. البته این دقت در تولید باید در تمام مراحل از کاشت تا برداشت باشد تا بتواند جوابگوی این تقاضاها باشد و قهوه‌ای با طعم عالی و کیفیتی مطلوب تهیه کنند. از طرفی تعامل بین روسترها و کشاورزان ماهر سبب ارتقا محصولات می‌شود.

دلایل گرایش به قهوه تک خاستگاه

دلیل‌های زیادی برای تمایل به مصرف قهوه تک خاستگاه وجود دارد. در زیر به چند مورد از این دلایل اشاره می‌کنیم.

  • قابل ردیاب بودن: از این نظر که مصرف‌کننده به صورت کامل از جزییات و محل کاشت و حتی تمام مراحل تولید آگاه است و نسبت به آن اطلاعات کافی دارد. چرا که معمولا بر روی جعبه‌های آن‌ها تمام این جزتیات نوشته شده است. داشتن این آگاهی به شما کمک می‌کند که بدانید در حال نوشیدن یک قهوه معتبر هستید.

لازم به ذکر است که طبق نظر کارشناسان ردیابی کردن میکرولات‌ها راحت‌تر است. چرا که اطلاعات شما از محل پرورش قهوه، شرایط محیطی و … آن بیشتر است.

  • تفاوت و تمایز: از این نظر که روش‌های برداشت و کاشت و حتی فرآوری آن‌ها با هم متفاوت است و تمایز بیشتر در طعم قهوه‌های تک خاستگاه نمایان است.
  • کیفیت بالا: همانطور که در بالا نیز گفته شد قهوه‌های تک خاستگاه به دلیل نظارت‌های سخت‌گیرانه از کیفیت بالایی برخوردار هستند. قهوه‌های با کیفیت پایین توانایی رقابت با این محصولات را ندارند.
  • ارتباطات: به دلیل وجود ارتباط بین تولیدکننده‌ها و خریدارهای قهوه تک‌خاستگاه، امکان تبادل اطلاعات و آگاه شدن از تقاضاها و نظر مردم وجود دارد که این می‌تواند زمینه را برای بالا بردن کیفیت قهوه فراهم کند.

تفاوت میان قهوه تک خاستگاه و قهوه ترکیبی

قهوه ترکیبی همانطور که از اسمش مشخص است از مخلوط کردن چند نوع قهوه به دست می‌آید. البته این روش مناسبی برای افرادی است که طعم‌های متفاوتی از قهوه‌ها را دوست دارند. می‌توانند آن‌ها را با هم میکس کنند. ولی باید دقت داشت زمان ترکیب کردن دانه‌های قهوه‌ها می‌تواند بر طعم نهایی قهوه تاثیر بگذارد.

دلیل ترکیب کردن قهوه تک خاستگاه

معمولا افرادی که با انواع قهوه آشنا هستند و از طعم و ویژگی‌های این تک خاستگاه‌ها اطلاع دارند ترجیح می‌دهند که قهوه تک خاستگاه خود را به تنهایی و بدون ترکیب کردن میل کنند. اما کسی که کافه‌دار است، سعی می‌کند که ویژگی‌ها و طعم هر کدام از تک خاستگاه‌ها را بداند تا بتواند از ترکیب کردن آن‌ها با هم مشتری جذب کند و درآمدش را بالاتر ببرد. مثلا قهوه برزیلی را که حس دهانی خوبی دارد، با قهوه نیوگینه که عطر مناسبی دارد را ترکیب می‌کنند و بر جذابیت طعم آن اضافه می‌شود.

البته لازم به ذکر است چون شرایطی از قبیل تغییر خاک مزرعه‌ها، آب و هوا، شرایط اقلیمی، روش خشک کردن، نحوه تولید اعم از کاشت، داشت، برداشت و … برای مزارع قهوه‌های تک‌خاستگاه وجود دارد، پس کافه‌دار همواره مجبور است برای آن که طعم قهوه ترکیبی یا بلند خود را حفظ کند، نحوه ترکیب قهوه تک خاستگاه را نیز تغییر دهد.

انتخاب میان طعم قهوه تک خاستگاه و قهوه ترکیبی یاblend

هیچ کس نمی‌تواند به شما بگوید که طعم کدام برای شما خوشایندتر است ولی معمولا افرادی که با انواع قهوه آشنایی دارند بر این باورند که طعم قهوه تک خاستگاه به تنهایی بیشتر است و نیاز به ترکیب کردن ندارد ولی مردم بیشتر قهوه‌های ترکیبی را ترجیح می‌دهند.

باید دقت داشت که از هر دو نوع هم قهوه ترکیبی و هم قهوه تک خاستگاه استفاده شود که از طعم خوب هر دو بهره‌مند شد.

شما می‌توانید همین حالا برای خرید قهوه تک خاستگاه از طریق وب‌سایت بن‌مانو اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید