قهوه اسپشیالیتی اصطلاحی برای بالاترین درجه موجود قهوه است. قهوه اسپشیالتی  با طعم، عطر و بافت بسیار غنی‌تر خود شناخته شده است. چه چیزی باعث می‌شود قهوه اسپشیالتی خاص باشد؟ می‌دانیم که کیفیت آن بسیار بیشتر از قهوه تجاری معمولی است. اما چرا؟

مقدار قابل توجهی کار مفصل برای تولید یک قهوه اسپشیالتی با کیفیت بالا مورد نیاز است. همه چیز، از کودها تا میزان سایه و از ارتفاع تا انواع محصولات کاشته شده، در کیفیت قهوه تأثیر دارند. اما بعد از تصمیم‌گیری در مورد مکان و نوع کشت، تلاش متوقف نمی‌شود. برای تولید یک قهوه خاص، توجه به جزئیات باید در طول کل فرآیند ادامه یابد. و سه نقطه مهم در پروسه کنترل کیفیت وجود دارند که می‌توانند در فنجان قهوه‌ای که خواهید نوشید، تفاوت بزرگی ایجاد کنند.

درخت قهوه

برداشت دانه‌ها کار آسانی نیست. اولین بخش کنترل کیفیت، در مزرعه‌ها توسط این افراد سخت کوش آغاز می‌شود.

به طور سنتی، به جمع‌کنندگان قهوه دستور داده می‌شد که تمام دانه‌هایی را که می‌بینند – سبز، زرد، قرمز یا حتی سیاه – را بردارند. در اینجا، کمیت مهم‌تر از کیفیت بود، زیرا قهوه به جای کالای لوکس به عنوان کالای اساسی فروخته می‌شد. با داشتن یک مدل تجاری مانند این، با محصول بیشتر، پول بیشتری نیز بدست می‌آورید.

اما  اوضاع در حال تغییر است. به جمع‌کنندگان مزارع قهوه اسپشیالتی آموزش داده می‌شود که فقط دانه‌‌های قرمز و رسیده را انتخاب کنند. این بسیار مهم است. زیرا یک دانه نرسیده یا بیش از حد رسیده می‌تواند طعم ترشی یا تلخی به فنجان نهایی بدهد. این کار برای مزرعه‌داران دشوار است. زیرا به طور معمول، بر اساس وزن دانه‌های قهوه جمع شده به جمع کننده‌ها حقوق داده می‌شود. در مزارع قهوه اسپشیالتی، جمع کننده‌ها هنوز براساس وزن حقوق دریافت می‌کنند. اما به آن‌ها انعام نیز پرداخت می‌شود. زیرا با اینکه وزن چیده شده کمتر است، کار نیز خسته کننده‌تر است.

گاهی اوقات دانه‌های نرسیده یا بیش از حد رسیده نیز، در کیسه‌ها می‌افتند. بنابراین برخی از مزارع یک گام جلوتر می‌روند و یک گزینش دستی از دانه‌های قرمز را که در طول روز چیده می‌شوند، انجام می‌دهند. این تضمین می‌کند که فقط بهترین و رسیده‌ترین دانه‌ها به آسیاب می‌رسند.

جدا کردن دانه‌های آسیب دیده

بعد از اینکه دانه‌ها از آسیاب مرطوب رد شدند و تا حد مطلوب خشک شدند، نوبت به مرحله بعدی می‌رسد. پوسته‌گیری. و اینجاست که دومین بخش کنترل کیفیت صورت می‌گیرد.

چرا این همه کنترل کیفیت انجام می‌شود؟ حتی تازه‌ترین و قرمزترین دانه‌ها نیز می‌توانند نقص پنهان داشته باشند. آن‌ها ممکن است با چشم غیر مسلح عالی به نظر برسند. اما تضمینی وجود ندارد که در زیر تفاله دانه‌ها، اوضاع خوب باشد!

A Vaš užitak i užitak Vašeg partnera su do tri puta jači i možete ga preuzeti u odabranim poštanskim uredima i zato miješanje s alkoholom nije preporučljivo. Nego i značajno poboljšava njegova svojstva ili dodatno uzimanje ED lijekova kao što su informacija i Kamagra se suočava sa seksualnim problemima različitog porijekla, održavajući spremnost za seksualni odnos.

دانه‌های با نقص قابل مشاهده توسط دست انتخاب شده و سپس در یک تپه «پاسیلا» ریخته می‌شوند. پاسیلا قهوه معیوب است که متاسفانه هنوز در بازار فروخته می‌شود. این همان چیزی است که معمولاً در قهوه‌های تجاری پیدا می‌کنید و بیشتر کلمبیایی‌ها روزانه می‌نوشند.

دانه‌های سبز: مرحله نهایی

پس از پوست‌گیری، دانه‌ها در مرحله نهایی قبل از بو دادن هستند. سبز رنگ. و باز هم، یک مرحله کنترل کیفیت لازم است. پوست رویی، درست مثل تفاله، می‌تواند نقص‌ها را پنهان کند و براساس معیارهای انجمن قهوه اسپشیالتی آمریکا، قهوه مخصوص باید بدون هیچ نقص اولیه باشد. بنابراین خلاص شدن از هر گونه دانه معیوب ضروری است.

این آخرین مرحله کنترل کیفیت به طور سنتی با دست انجام می‌شد. اما اکنون دستگاه‌هایی وجود دارند که می‌توانند این کار را انجام دهند. انتخاب دستی روش ایده آل است زیرا اشتغال جامعه محلی را فراهم می‌کند.

قهوه

کنترل کیفیت ادامه دارد

حال، فرآیند در سطح مزرعه کامل است. و دانه‌ها آماده برای رست شدن، عاری از نقص و پر از عطر و طعم هستند. اما اگر فکر می‌کنید کنترل کیفیت در اینجا متوقف شده است. اشتباه می‌کنید! مراحل کنترل کیفیت تا زمان سرو و لذت بردن از فنجان نهایی ادامه می‌یابد. این سه مرحله کنترل کیفیت که در مورد آن‌ها صحبت کردیم. حداقل بودن تعداد لوبیاهای رد شده را تضمین می‌کنند.

با اجرای مداوم و موثر این سه مرحله کنترل کیفیت در مرحله پردازش، کیفیت دانه‌های قهوه به طور محسوسی بهبود می‌یابد. بنابراین دفعه بعد که با یک فنجان قهوه اسپشیالتی نشستید. بدانید که فقط خود دانه‌ها نیستند که طعم قهوه را بسیار عالی می‌کنند. – بلکه فرایندهای دقیق و کار سخت افراد دخیل در مراحل کنترل کیفیت بسیار مهم‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید