انواع نوشیدنی‌های قهوه اسپرسو را نوشیدنی‌هایی شامل می‌شود که بر قهوه پایه آنها به روش دم‌آوری اسپرسو آماده می‌شوند. اما هریک از این نوشیدنی‌ها، به علت تفاوت در شیوه اماده‌سازی با یکدیگر متفاوتند. یکی دیگر از علت تفاوت را می‌توان به مواد تشکیل‌دهنده این نوشیدنی‌ها ارتباط داد. اما وجه تشابه همه این موارد، وجود قهوه اسپرسو در بین آن‌هاست. شما می‌توانید براساس ذائقه و علاقه خود، اینکه آیا شیر گرم را در فنجان نوشیدنی خود دوست دارید یا ترجیح می‌دهید قهوه شما صرفا با آب آماده شده باشد، یک انتخاب جذاب برای گذران یک روز خوب داشته باشید.

معرفی نوشیدنی‌های پایه اسپرسو

Espresso (اسپرسو): نوعی قهوه که با دستگاه مخصوص تحت فشار زیاد آب جوش به دست می‌آید. یک واژه ایتالیایی به معنی سریع و خیلی کوتاه چون در کوتاه‌ترین زمان شما را سرحال می‌کند.

cappucino (کاپوچینو): نوعی نوشیدنی که دارای ۳ بخش اسپرسو و شیر جوشیده و کف شیر است که بعد از وعده غذایی نباید مصرف شود.

Latte (لاته): این نوع نوشیدنی دارای دو بخش شیر جوشیده و قهوه است و یک قهوه ایتالیایی است که در فنجان‌های بزرگ سرو می‌شود.

Americano (آمریکانو): مقداری اسپرسو با آب اضافی سرو می‌شود. یک نوع نوشیدنی آمریکایی است. طرز تهیه قهوه آمریکانو را اینجا ببینید.

Macchiato (ماکیاتو): مقداری اسپرسو با شیر کف‌دار است. ماکیاتو به معنی طرحدار و به طرح‎هایی که روی کف شیر داده می‌شود گفته می‌شود.

cafe av lait (کافه اوله): از قهوه صاف شده و شیر حرارت داده شده درست می‌شود که به آن میستو هم گفته می‌شود.

یک پیشنهاد خواندنی: طرز تهیه کافه اوله فرانسوی در چند قدم ساده

caramel macchiato (کارامل ماکیاتو): شامل اسپرسو و شیر و کارامل است.

Mocha (موکا): شامل اسپرسو و شیر و خامه شیرین و شکلات است.

Frappe (فراپه): شامل دبل اسپرسو و شکر و یخ می‎‌باشد.

این لیست، تمامی انواع نوشیدنی‌های قهوه را شامل نمی‌شود اما به مهم‌ترین‌ها اشاره شده است.