انواع نوشیدنی‌های قهوه را نوشیدنی‌هایی شامل می‌شود که بر پایه قهوه آماده شوند. اما هریک از این نوشیدنی‌ها، به علت تفاوت در شیوه اماده‌سازی با یکدیگر متفاوتند. یکی دیگر از علت تفاوت را می‌توان به مواد تشکیل‌دهنده این نوشیدنی‌ها ارتباط داد. اما وجه تشابه همه این موارد، وجود قهوه در بین آن‌هاست. شما می‌توانید براساس ذائقه و علاقه خود، اینکه آیا شیر گرم را در فنجان نوشیدنی خود دوست دارید یا ترجیح می‌دهید قهوه شما صرفا با آب آماده شده باشد، یک انتخاب جذاب برای گذران یک روز خوب داشته باشید.

Espresso (اسپرسو): نوعی قهوه که با دستگاه مخصوص تحت فشار زیاد آب جوش به دست می‌آید. یک واژه ایتالیایی به معنی سریع و خیلی کوتاه چون در کوتاه‌ترین زمان شما را سرحال می‌کند.

cappucino (کاپوچینو): نوعی نوشیدنی که دارای ۳ بخش اسپرسو و شیر جوشیده و کف شیر می‌باشد که بعد از وعده غذایی نباید مصرف شود.

Latte (لاته): این نوع نوشیدنی دارای دو بخش شیر جوشیده و قهوه می‌باشد و یک قهوه ایتالیایی است که در لیوان‌های شیشه‌ای بلند سرو می‌شود.

Americano (آمریکانو): مقداری اسپرسو با آب اضافی سرو می‌شود. یک نوع نوشیدنی آمریکایی است. طرز تهیه قهوه آمریکانو را اینجا ببینید.

Macchiato (ماکیاتو): مقداری اسپرسو با شیر کف‌دار می‌باشد. ماکیاتو به معنی طرحدار و به طرح‎هایی که روی کف شیر داده می‌شود گفته می‌شود.

cafe av lait (کافه اوله): از قهوه صاف شده و شیر حرارت داده شده درست می‌شود که به آن میستو هم گفته می‌شود.

cafe Mix (کافی میکس): ترکیبی از سه بخش قهوه آماده و شیر و شکر تشکیل می‌شود.

caramel macchiato (کارامل ماکیاتو): شامل اسپرسو و شیر و کارامل است.

Mocha (موکا): شامل اسپرسو و شیر و خامه شیرین و شکلات می‌باشد.

Frappe (فراپه): شامل دبل اسپرسو و شکر و یخ می‎‌باشد.

این لیست، تمامی انواع نوشیدنی‌های قهوه را شامل نمی‌شود اما به مهم‌ترین‌ها اشاره شده است.