متدهای دم‌آوری قهوه

دسته‌بندی‌ها: دانشنامه
متدهای دم کردن قهوه

آخرین باری که یک فنجان قهوه خوش‌عطر و خوشمزه نوش‌جان کردید یا می‌خواستید روش دم‌آوری جدیدی برای دست کردن قهوه یاد بگیرید چه زمانی بوده است؟ متدها و ابزارهای متعددی برای دم‌آوری قهوه وجود دارد. چه یک قهوه‌نوش مبتدی باشید و آشنایی با روش‌های دم‌آوری قهوه نداشته باشید یا قهوه‌نوش باتجربه‌ای که احتمالا یک یا دو روش دم‌آوری قهوه را بلد است و علاقه‌مند به یادگیری روش‌های دیگر است. در این مقاله انواع متدهای دم‌آوری قهوه را بررسی کردیم و می‌توانید روش موردعلاقه خودتان را پیدا کنید تا قهوه را به آن روش دم‌آوری کنید.

معرفی روش‌های تهیه قهوه

تفاوت بین روش‌های دم‌آوری قهوه در نحوه ترکیب قهوه آسیاب شده و آب و استفاده از تجهیزات اضافی مانند فیلتر است. اما به صورت کلی، سه روش استاندارد برای دم‌آوری قهوه وجود دارد که در پایین به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 1. روش غوطه‌وری
 2. روش‌ تحت فشار
 3. روش چکانه‌ای

طرز تهیه قهوه با قهوه‌سازهای مختلف به تفکیک روش‌ دم‌آوری

1- تهیه قهوه به روش غوطه‌وری

برای لذت‌بردن از یک فنجان قهوه خوشمزه در صبح یا هر زمان دیگه‌ای از روز قهوه را با روش غوطه‌وری دم‌آوری کنید. این روش در عین ساده بودن، خیلی هم آسان نیست چون به دست آوردن یک قهوه خوب با این روش کمی ‌سخت است. به طور کلی، باید آب نزدیک به جوش را به قهوه آسیاب شده داخل فرنچ‌پرس یا هر ابزار دیگری اضافه کنید و اجازه بدهید قهوه برای مدت زمان مشخصی داخل آب بماند تا دم‌آوری انجام شود. خیلی ساده، درست همانطور که چای را دم می‌کنید.

مزایا

 • قهوه تهیه شده در این روش، به دلیل استفاده نکردن از فیلتر غلیظ‌‌تر است.
 • برای دم‌اوری قهوه، نیازی به فیلتر کاغذی یا تجهیزات اضافی ندارید.
 • یادگیری این روش نسبت به سایر روش‌ها آسان‌تر است.
 • ابزارهای این روش دم‌آوری مانند فرنچ‌پرس و جزوه معمولا قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به سایر دم‌افزارها مانند دستگاه اسپرسوساز، کمکس و…. دارند.

معایب

 • معمولا تمیزکردن دم‌افزارهایی مثل فرنچ‌پرس و جزوه دشوار است.
 • در مقایسه با قهوه‌ای که با کاغذ فیلتر می‌شود، طعم متفاوت‌تری دارد و ممکن است برای تمامی افراد خوشایند نباشد.

دم‌افزارهایی که می‌توان با آن‌‌ها قهوه را به روش غوطه‌وری دم‌آوری کرد:

 1. قهوه ایبریک (جذوه) یا قهوه ترک
 2. قهوه فرنچ‌پرس یا قهوه فرانسه
 3. قهوه تهیه شده با وکیوم/سایفون پات
 4. قهوه کلدبرو تهیه شده به روش غوطه‌وری

قهوه تهیه شده با ایبریک یا جذوه

قهوه ترک، از طریق روش غوطه‌وری دم‌آوری می‌شود. برای درست کردن قهوه ترک، دانه‌های قهوه باید کاملا پودر و آسیاب شده باشند. پودر قهوه را به آب اضافه کرده و در ظرف مخصوص دم کردن قهوه ترکی به نام “ایبریک یا همان جذوه” می‌ریزیم.

طرز تهیه قهوه به روش جوشاندن

یکی از روش‌های تهیه قهوه، روش غوطه‌وری است مانند طرز تهیه قهوه ترک

قهوه فرنچ پرس

فرنچ‌پرس بدون شک یکی از بهترین دم‌افزارهای خانگی است که با استفاده از آن می‌توان چندین فنجان قهوه را همزمان درست کرد. درست کردن قهوه با فرنچ پرس نیاز به تلاش یا زمان زیادی برای انجام ندارد. فقط کافی است دانه قهوه را آسیاب یا از قهوه فرانسه آماده استفاده کنید و  را به مخزن فرنچ‌پرس اضافه کنید، آب داغ ریخته و سه یا چهار دقیقه صبر کنید. سپس فیلتر را به پایین فشار دهید و قهوه را سرو کنید. برای آشنایی بیشتر با کارایی فرنچ پرس، مقاله “فرنچ پرس چیست و چه کارایی دارد؟” را مطالعه کنید.

تهیه قهوه دمی به روش خیساندن با فرنچ پرس

تهیه قهوه دمی به روش غوطه‌وری با فرنچ پرس

وکیوم/سایفون پات

روش دم‌آوری قهوه با استفاده از ابزار دم سایفون یا وکیوم کمی ‌پیچیده‌تر است اما در نهایت قهوه‌ای با طعم عالی و قوی به دست می‌آورد. این ابزار از وکیوم حرارتی، برای بالا آوردن آب استفاده می‌کند تا به دانه‌های قهوه برسد. وقتی که دانه‌های قهوه خیسانده شد، قهوه دم کشیده از قسمت پایینی دستگاه خارج می‌شود.

تهیه قهوه دمی به روش خیساندن با دستگاه سایفون پات / وکیوم

تهیه قهوه دمی به روش غوطه‌وری با دستگاه سایفون پات یا وکیوم

قهوه کلد برو

قهوه تهیه شده به روش کلد برو، اسیدیته کم‌تر و طعمی شیرین دارد. به هر حال، کسانی که طرفدار روش دم‌آوری قهوه کلد برو هستند باید زمان زیادی را برای دم کشیدن قهوه‌شان صبر کنند.

برای کلد برو کردن قهوه، هم می‌توان از روش غوطه‌وری و هم از روش چکانه‌ای استفاده کرد، اما روش رایج‌تر، غوطه‌وری است. برای تهیه آن می‌توان دانه‌های قهوه را که به اندازه متوسط آسیاب شده‌اند با آب ولرم در دمای اتاق، ترکیب و غوطه‌ور کنید. بهترین راه این است که شب تا صبح، صبر کنید که قهوه شما دم بکشد تا قهوه‌ای قوی برای شما به دست آید. حالا نوبت آن است که دانه‌ها را بیرون بیاورید و در درمایی که هست یا همراه با یخ سرو کنید.

تهیه قهوه دمی به روش خیساندن و روش کلد برو

تهیه قهوه دمی به روش غوطه‌وری و روش کلد برو

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید: مهترین تفاوت ایروپرس و فرنچ‌پرس چیست؟

2- روش‌ تهیه قهوه تحت فشار

سال‌ها پیش وقتی که ایتالیایی‌ها می‌خواستند قهوه‌شان سریع حاضر شود روش تحت فشار را اختراع کردند که در نهایت منجر به ابداع نوشیدنی اسپرسو و انواع نوشیدنی‌های برپایه اسپرسو شد. به زبان ساده روش تحت فشار شامل فرایندی است که در آن آب با فشار بالا از بین پودر قهوه عبور می‌کند تا عصاره قهوه خارج شود. فشار یک عنصر حیاتی در این روش است و داشتن یک دستگاهی که بتواند فشار مناسب را برای تهیه یک فنجان اسپرسو خوش عطر با کرما بالا تولید کند ضروری است.

مزایا

 • دم‌اوری قهوه در این روش بسیار آسان است و نیاز به یادگیری خاصی ندارد.
 • در این روش، قهوه شما به راحتی و در عرض چند دقیقه آماده‌ست و برای افرادی که زمان زیادی برای آماده‌سازی قهوه ندارند مناسب است.
 • نیاز به تجهیزات اضافی به جز دستگاه اسپرسوساز ندارید.
 • با این روش می‌توانید انواع نوشیدنی‌های برپایه اسپرسو را درست کنید.
 • قهوه نهایی در این روش کرما غلیظی دارد که برای بسیاری از افراد خوشایند است.

معایب

 • دم‌افزارهایی که قهوه را به روش تحت فشار دم‌اوری می‌کنند مانند دستگاه اسپرسوساز معمولا قیمت بالایی دارند. (به جز موکاپات)
 • نگهداری از دم‌افزارهای این روش اهمیت بسیار زیادی دارد و به تمیزکاری و رسوب‌زدایی مکرر نیاز دارد.
 • دستگاه‌های این روش معمولا ابعاد بزرگی دارند و باید بخشی از فضای پیشخوان آشپزخانه را به آن‌ها اختصاص بدهید.

دم‌افزارهایی که می‌توان با آن‌‌ها قهوه را به روش تحت فشار دم‌آوری کرد:

 1. قهوه اسپرسو
 2. قهوه اسپرسوی کپسولی
 3. قهوه موکا پات
 4. قهوه ایروپرس
 5. قهوه نانوپرسو

قهوه تهیه شده با دستگاه اسپرسوساز

برای درست کردن انواع قهوه‌ اسپرسو مثل موکا، کاپوچینو و لاته به دستگاه اسپرسوساز نیاز داریم. قهوه مورد نیاز برای دستگاه اسپرسو باید کمی ‌از درجه آسیاب قهوه ترک درشت‌تر باشد. دستگاه‌های اسپرسو، از طریق رساندن آب داغ به دمای نزدیک جوش و ترکیب پرفشار آن با دانه‌های قهوه، شات‌های کوچک بسیار قوی از قهوه را به شما می‌دهد که کافئین کم‌تری نسبت به روش‌های دریپ و قهوه ترکی دارد. با استفاده از دستگاه قهوه اسپرسو به راحتی می‌توانید در خانه قهوه درست کنید. در ضمن برای تهیه یک قهوه اسپرسو غنی و خامه‌دار، آشنایی با علل رقیق شدن قهوه اسپرسو ضروری است.

تهیه قهوه به روش فشار با دستگاه برقی

تهیه قهوه با روش تحت فشار با دستگاه اسپرسوساز برقی

قهوه اسپرسوی تهیه شده با قهوه ساز کپسولی

دم‌آوری قهوه با دستگاه قهوه‌ساز کپسولی‌ بسیار ساده است، به طوری که دیگر نیازی ندارید دانه‌ قهوه یا قهوه آسیاب شده بخرید و زمان زیادی را برای دم‌آوری قهوه صبر کنید. برای استفاده از این دستگاه‌، یک کپسول قهوه آماده را در دستگاه وارد می‌کنید و با فشار دادن دکمه استارت، قهوه را به آسانی تحویل می‌گیرید.

تهیه قهوه دمی به روش فشار با دستگاه اسپرسوساز کپسولی

تهیه قهوه به روش تحت فشار با دستگاه اسپرسوساز کپسولی

موکاپات (اسپرسوساز اجاقی)

دم افزار موکاپات یک نوع دستگاه قهوه ساز ایتالیایی است که قهوه را به روش تحت فشار دم می‌کند. اگر بودجه بالایی برای خرید ماشین اسپرسوساز ندارید و علاقه‌مند به قهوه اسپرسو هستید، موکاپات گزینه ارزان قیمت و محبوبی است. موکاپات وزن سبکی دارد و برای مسافرت و کمپینگ عالی است. فقط در نظر داشته باشید قهوه تهیه شده به این روش ممکن است بیش از حد تلخ و قوی باشد و برای همه افراد خوشایند نباشد.

تهیه قهوه به روش فشار با دستگاه اسپرسو ساز اجاقی (موکاپات)

تهیه قهوه به روش تحت فشار با دستگاه اسپرسو ساز اجاقی (موکاپات)

ایروپرس

ایروپرس یک ابزار سه تکه است که به عاشقان قهوه کمک می‌کند قهوه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دم‌آوری کنند. قهوه ایروپرس، از روش تحت فشار برای استخراج طعم قهوه استفاده می‌کند. ایروپرس را می‌توانید بدون نگرانی از شکسته شدن هر جایی با خودتان ببرید.

تهیه قهوه دمی به روش فشار با دستگاه آئروپرس

تهیه قهوه دمی به روش تحت فشار با دستگاه آئروپرس

قهوه اسپرسوی تهیه شده با نانوپرسو

نانوپرسو یک اسپرسوساز محبوب، دستی و قابل حمل است که قهوه را به روش تحت فشار درست می‌کند. این دستگاه به اندازه کافی کوچک است و می‌توانید آن را در سفر همراه خود داشته باشید و بدون نیاز به برق یا گاز در هر جایی قهوه اسپرسو دم‌ کنید.

تهیه قهوه به روش چکانه‌ای

پوراور بهترین روش برای کسانی است که از مراحل دم‌آوری قهوه لذت می‌برند. فرایند روش پوراور شامل ریختن یکنواخت آب داغ روی قهوه آسیاب شده در یک فیلتر کاغذی است. آب به آرامی از میان قهوه عبور و به داخل مخزن دم‌افزار چکه می‌کند. در نهایت قهوه‌ای فوق‌االعاده ارائه می‌دهد که طعم آن متفاوت‌تر از قهوه‌هایی است که تا به حال امتحان کرده‌اید. زمان‌بندی و دقت برای گرفتن بهترین نتیجه در این روش دم‌آوری بسیار مهم است.

پوراور، بهترین روش برای زمانی است که از قهوه‌های تک منشا استفاده می‌کنید. به همین دلیل است که اکثر باریستاها این روش را به سایر روش‌های دم‌اوری قهوه ترجیح می‌دهند.

مزایا

 • قهوه نهایی در این روش اسیدیته بیشتری نسبت به روش غوطه وری دارد. (البته طعم ترشی قهوه برای تمامی افراد خوشایند نیست)
 • در این روش کنترل بیشتری روی دم‌آوری قهوه دارید.
 • به دلیل استفاده از فیلتر در روش پور اور قهوه نهایی تمیز، شفاف و سبک‌تر از روش غوطه‌وری است.

معایب

 • برای دم‌آوری قهوه نیاز به فیلترهایی دارید که معمولا جنس آن‌ها کاغذی و یک‌بار مصرف است.
 • برای ریختن یکنواخت آب داغ روی. قهوه نیاز به کتل دارید.
 • فیلترهای کاغذی ممکن است طعم نهایی قهوه را تغییر بدهند.

انواع روش پوراور

در دم‌آوری پوراور، قهوه به دو روش دم‌اوری می‌شود:

1- پور اور دستی

در این روش، دم‌اوری قهوه توسط دست انجام می‌شود و می‌توانید کنترل کامل روی دم کردن قهوه داشته باشید. در نظر داشته باشید که این روش نیاز به زمان، صبر بیشتر و تجهیزات اضافی مانند کتل برقی و ترازو تایمردار دارد.

یک پیشنهاد خواندنی: هنگام انتخاب کتل قهوه دمی به این نکات توجه کنید

2- پور اور خودکار (دستگاه‌های دریپ کافی برقی)

در این روش کل فرایند دم‌آوری قهوه به صورت خودکار انجام می‌شود، فقط کافی است آب و قهوه آسیاب شده را به مخزن اضافه و کلید دستگاه را روشن کنید. ابزارهای پوراور بسیار متنوع و جذاب هستند و در طرح‌ها و اندازه‌های متنوعی وجود دارند. تعدادی از دم‌افزارهایی که می‌توان با آن‌‌ها، قهوه را به روش پوراور دم‌آوری کرد:

دم‌افزارهایی که می‌توان با آن‌‌ها قهوه را به روش چکانه‌ای دم‌آوری کرد:

 1. قهوه وی ۶۰
 2. قهوه کمکس
 3. قهوه کلور دریپ
 4. تهیه قهوه با دستگاه فیلتر دریپ (دستگاه دریپ کافی)
 5. دریپر اوریگامی
 6. دریپ بگ کافی

تهیه قهوه با دستگاه وی۶۰

قهوه‌ساز وی۶۰، دم‌افزاری کاربرپسند است که برای دم‌اوری یک قهوه فوق‌العاده با استفاده آسان و قیمت مقرون به صرفه طراحی شده است. وی۶۰ کوچک و سبک است و می‌توانید آن را هر جایی ببرید و در عرض ۳ دقیقه یک فنجان قهوه خوشمزه دم کنید.

تهیه قهوه دمی به روش دمی چکه ای با دستگاه پور اور

تهیه قهوه دمی به روش چکانه‌ای با دستگاه پور اور

قهوه کمکس

اگر همزمان می‌خواهید بیش از یک فنجان قهوه دم‌آوری کنید، کمکس می‌تواند گزینه خوبی باشد. برای دم کردن قهوه با کمکس به فیلتر کاغذی، قهوه آسیاب شده با سایز درشت و آب داغ نیاز دارید.

تهیه قهوه دمی به روش دمی چکه ای با ابزار کمکس

تهیه قهوه دمی به روش چکانه‌ای با ابزار کمکس

قهوه کلور دریپ

کلور، یک دستگاه قابل حمل با قیمت مناسب است. در قسمت پایینی کلور دریچه‌ای قرار دارد که به شما اجازه می‌دهد بعد از سه الی چهار دقیقه کلور را روی ماگ قرار بدهید، دریچه باز و قهوه دمی کلور داخل ماگ ریخته می‌شود.

تهیه قهوه دمی به روش دمی چکه ای با ابزار کلور دریپ

تهیه قهوه دمی به روش چکانه‌ای با ابزار کلور دریپ

تهیه قهوه با دستگاه فیلتر دریپ (Drip Filter Coffee Machine) 

استفاده از دستگاه فیلتر دریپ، هیچ مهارت خاصی لازم ندارد و فقط با آب و قهوه آسیاب شده می‌توان به راحتی قهوه درست کرد. این دستگاه معمولا برای استفاده در ادارات بسیار محبوب است. زیرا قهوه را برای مدت طولانی گرم نگه می‌دارد و ‌می‌توان هم‌زمان برای تعداد زیادی قهوه دم کرد.

تهیه قهوه دمی به روش دمی چکه ای با دستگاه قهوه فرانسه

تهیه قهوه دمی به روش چکانه‌ای با فیلتر دریپ

دریپر اوریگامی

رنگ آمیزی و شیارهای عمودی این قهوه‌ساز آن را شبیه یک اوریگامی تا شده کرده است. بدنه این دم‌افزار، از 20 شیار عمودی تشکیل شده است تا کنترل بهینه‌تری را در حین دم‌آوری فراهم کند. این شیارها کانال‌های هوا را بین قهوه‌ساز و فیلتر کاغذی ایجاد می‌کنند و به آب گرم اجازه می‌دهند به آرامی خارج شود.

دریپ بگ کافی (نورسکا)

قهوه تهیه شده به این روش، ترکیب روش غوطه‌وری و روش چکانه‌ای است. روش ساده و سریعی در درست کردن قهوه به راحتی دم کردن چای کیسه‌ای است. مدل آماده این قهوه‌ها، کافی بگ‌ نورسکا است که به شیوه قهوه دمی چکه ای یا دریپ کافی تهیه می‌شود و در طعم‌های متنوعی وجود دارد و باتوجه به میزان قهوه استفاده شده در آن کافئین متفاوتی دارد.

تهیه قهوه دمی به روش خیساندن و کافی بگ یا کیسه قهوه

تهیه قهوه دمی به روش چکانه‌ای و قهوه دمی چکه‌ای

این گجت‌ها با روش‌های ترکیبی قهوه درست می‌کنند

گجت‌هایی بی‌شماری هستند که با ترکیب روش‌های مختلف تهیه قهوه کار می‌کنند. ما در این قسمت چند گجت ترکیبی را به شما معرفی می‌کنیم.

قهوه‌ساز هوشمند جینا (Gina Coffee Maker)

جینا یک دم‌افزار قهوه هوشمند است که دم‌آوری قهوه را ترکیبی و به سبک پور اور و غوطه‌وری انجام می‌دهد. داشتن نسبت دقیق بین قهوه و آب زمانی که به دنبال دستیابی به طعم عالی قهوه هستید بسیار مهم است. در جینا یک ترازو طراحی شده است که این‌کار را برای بسیاری از افراد راحت کرده است. جینا با ظاهر مینیمالیستی و ظریفی دارد برای بسیاری از افراد جذاب است. باتری جینا قابل شارژ است و امکان تهیه قهوه را به مدت 20 ساعت فراهم می‌کند.

قهوه‌ساز موکا مستر (Moccamaster)

بیس اصلی تهیه قهوه با این قهوه‌ساز، پور اور است اما همجواری نیز وجود دارد. موکامستر نه تنها خوشمزه‌ترین قهوه فیلتر شده را درست می‌کند، بلکه طراحی بسیار شیک و جذابی دارد. موکامستر فنجان قهوه باکیفیت بالا را تنها در 3 دقیقه درست می‌کند. موکامستر در مجموعه رنگ و مدل‌های مختلفی دارد و می‌توانید متناسب با طراحی فضای داخلی می‌توانید یک گزینه را انتخاب کنید.

قهوه‌ساز گوتاچی ژاپنی (Gotouchi Coffee Maker)

قهوه ساز گوتاچی قهوه‌ساز فیلتری است که بدون فیلتر کاغذی کار می‌کند، بعبارتی جنس سرامیکی فیلتر، ضمن ایجاد قابلیت استفاده مجدد آن، قهوه را صاف و فیلتر می‌کند. برخلاف کاغذ صافی، فیلتر اسپرسو ساخته شده از سرامیک با منافذ ریز از جدیدترین دانش فنی استفاده می‌کند. منافذ 50 میکرونی آن می‌تواند روغن اسپرسو اضافی را حفظ کند و استایل را بسیار ملایم کند. در مقایسه با فیلتر فلزی ضد زنگ، سبک آن بسیار آسان است، اسپرسو فیلتر شده ناخالصی های زیادی ندارد. نمک و تلخی قهوه گرفته می‌شود و قهوه تهیه شده با این قهوه‌ساز، شیرین‌تر است. روش تهیه قهوه با این قهوه‌ساز، همجواری و چکانه‌ای است.

و در آخر

در این مقاله به سه روش اصلی دم کردن قهوه پرداختیم: روش تحت فشار، روش پور اور و غوطه‌وری. بهترین روش را برای تهیه قهوه موردنظرتان انتخاب کنید. زیرا، هرکدام از روش‌ها به طرز قابل توجهی روی طعم نهایی قهوه تاثیر می‌گذارند. روش فشار، که قهوه تولید شده از آن به اسپرسو معروف است. روش پور اور و چکانه‌ای، مانند قهوه کلور. و غوطه وری، که نمونه معروف آن، قهوه فرنچ پرس است.  اسپرسو با عصاره گیری با فشار بالا، طعم های غلیظ و پررنگی را به ارمغان می آورد. قهوه قطره ای یا چکانه‌ای، که شامل فرآیند ریختن کند ِ آب به روی قهوه است، طعم و عطر را متعادل می کند. در مقابل، فرنچ پرس غوطه ور شدن یک قهوه غنی و کامل را ایجاد می کند. در نتیجه، انتخاب روش دم کردن در ساخت تجربه قهوه بسیار مهم است و به افراد اجازه می دهد طیفی از طعم ها و شدت ها را بر اساس سلابق خود پیدا کنند.

انواع روش‌ها و ابزارهای تهیه قهوه

انواع روش‌ها و ابزارهای تهیه قهوه در یک نگاه

منابع مقاله:

سوالات متداول

1

آیا روش دم کردن بر طعم قهوه تأثیر می گذارد؟

روش‌های مختلف دم کردن می‌تواند بر طعمی که احساس می‌کنیم تأثیر بگذارد. روش‌های فرنچ پرس یا غوطه‌وری کامل ممکن است در مقایسه با روش‌ پور اور (چکانه‌ای) مزه سنگین‌تر و غنی‌تری داشته باشد. طعم قهوه حاصل از پور اور بر روی قهوه شفاف‌تر و احتمالاً روشن‌تر از قهوه دم شده در فرنچ‌پرس است.

2

بهترین روش دم کردن برای مبتدیان چیست؟

روش غوطه‌وری و استفاده از فرنچ‌پرس، بهترین روش دم‌آوری قهوه برای افراد مبتدی است.

3

طولانی‌ترین و آهسته‌ترین روش دم کردن قهوه چیست؟

روش کلد برو، کندترین روش تهیه قهوه است. در طول فرآیند دم کردن، آب سرد به تدریج روی تفاله های قهوه به صورت کنترل شده و آهسته ریخته می شود و به قهوه اجازه می دهد طعم ها را به آرامی و به آرامی استخراج کند. نتیجه یک کنسانتره قهوه است که می توان آن را با آب گرم یا سرد یا شیر رقیق کرد تا مزه دار شود.

4

کدام روش دم کردن قهوه کمترین اسیدیته قهوه را دارد؟

قهوه کلدبرو: کم اسیدی ترین روش دم کردن قهوه، تهیه قهوه سرد است. فرآیند ساخت آن به میزان قابل توجهی حجم ترکیبات آلی مانند کافئین و اسیدها را در مقایسه با دم کردن آب گرم کاهش می دهد.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “متدهای دم‌آوری قهوه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علاقه‌مندی دسته‌بندی‌ها
سبدخرید

سبد خرید شما خالی است.