قهوه دمی چکه‌ای یا همان نورسکا، واژه نام آشنایی است که این روزها زیاد به گوش می‌خورد.

در این روش، مقدار مشخصی قهوه درون فیلتر کیسه‌ای به صورت آماده، در بسته‌های کوچکی قرار گرفته که برای استفاده از آن تنها نیاز به آب جوش هست.

قهوه‌ی دمی چکه‌ای با عبور آب به‌صورت آهسته از بین قهوه‌ی آسیاشده آماده می‌شود. برای تهیه قهوه‌ی دمی چکه‌ای، ابتدا مقدار مشخص (بسته به نوع قهوه، سلیقه‌ و …) پودر قهوه را با درجه آسیاب متوسط داخل فیلتر کاغذی دستگاه قهوه‌ساز یا ابزار دم‌آوری مربوطه می‌ریزیم. سپس مقدار مناسبی آب داغ (حدود ۹۰ درجه‌ی سلسیوس) روی آن می‌ریزیم. با گذشت چند دقیقه، آب از میان دانه‌ها عبور کرده و قهوه‌ی دمی برای نوشیدن آماده است. در این روش دم‌آوریِ قهوه ابزارهایی مانند کمکس و دستگاه‌های قهوه‌ساز خانگی استفاده می‌شوند.

وقتی نورسکا یا همان قهوه دمی چکه‌ای را از بسته‌بندی آلومینیومی خارج می‌کنید، کافیست که نگهدارنده‌ی کاغذ را بر لبه‌ی یک فنجان یا لیوان قرار دهید. سپس آب داغ را خیلی آرام درون فیلتر و روی قهوه بریزید. به همین سادگی و سرعت قهوه‌ی دمی شما آماده مصرف است. این مدل قهوه در چهار نوع در اختیار دوستداران قهوه قرار گرفته است، نورسکا ۹ صبح، نورسکا ۲ عصر، نورسکا ۶ عصر، نورسکا ۸ شب. که براساس میزان کافئین موجود در آن می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

نکته بسیار جالب و منحصربه‌فرد در تهیه قهوه نورسکا، تقسیم‌بندی آن‌ها براساس زمان‌بندی مصرف است. با توجه به زمانی از روز که می‌خواهید قهوه بنوشید، می‌توانید قهوه خود را انتخاب کنید.

در این ویدئو چگونگی تهیه قهوه دمی چکه‌ای در کافه دور میز با نورسکا ۶ عصر را خواهیم دید:

دیدگاهتان را بنویسید