این روزها هیچ نوشیدنی به اندازه قهوه با کیفیت یا نسکافه منحصربه فرد خستگی را از تن آدم بیرون نمی‌کند. اما آیا تاکنون به تفاوت بین قهوه و نسکافه دقت کرده‌اید؟ آیا می‌دانید چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟ در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با این دو نوع نوشیدنی آشنا کنیم تا بتوانید بهتر آن‌ها را از یکدیگر تشخیص دهید.

تفاوت در عطر و طعم نسکافه و قهوه

چنانچه تاکنون برای یک بار نیز قهوه و نسکافه خورده باشید، متوجه وجود تفاوت در اسانس و مزه نسکافه و قهوه شده‌اید. اما لازم است بدانید که نسکافه و قهوه با توجه به نوع کشت، تولید و مناطق تولید نیز با یکدیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال قهوه‌ مزارع برزیل و یا کلمبیا کشت می‌شود، با قهوه‌ای که در مزارع ترکیه کشت می‌شود، بسیار تفاوت دارد و نسکافه‌ها نیز از لحاظ مزه و عطر بسیار متفاوت هستند.

اما به شکل کلی عطری که قهوه دارد در مقابل با نسکافه قابل مقایسه نیست. به صورتی که زمان دم کردن قهوه فوری نیز عطر آن تمام خانه را در بر می‌گیرد. ولی نسکافه‌ها اسانس کمتری در مقابل عطر قهوه دارند. در خصوص مزه و طعم قهوه نیز در مقایسه با نسکافه همین را می‌توان گفت. یعنی قهوه بسیار تلخ‌تر از نسکافه است. نسکافه طعمی ملایم‌تر دارد. اما لازم است به این موضوع نیز اشاره شود که نسکافه‌های کلاسیک با نسکافه‌های معمولی نیز تفاوت‌هایی دارند یعنی تلخی آن‌ها بسیار بیشتر از نسکافه‌های معمولی است. اما باز هم این تلخی به پای تلخی قهوه نمی‌رسد.

تفاوت در نوع فرآوری نسکافه و قهوه

تفاوت در نسکافه و قهوه حتی در نوع فرآوری آن‌ها نیز قابل مشاهده است. قهوه‌هایی که به شکل پودری در بازار موجود هستند، اکثرا با کیفیت و مرغوب هستند و فقط از طریق فرآیند آسیاب کردن دانه‌ها به دست می‌آید. ولی نسکافه از ترکیب چند مواد تولید می‌شود. قهوه هم داخل این ترکیب وجود دارد اما در بیشتر موارد فقط از ترکیب موادی چون شیرخشک، چربی، طعم‌دهنده، شکر و مواد نگهدارنده تولید می‌شود.

در این بین می‌توان گفت که کافی‌میکس‌ها یا نسکافه‌های کلاسیکی که درصد قهوه ترکیبی داخل آن‌ها بیشتر باشد و شکر نیز داخل مواد ترکیبی آن‌ها نباشد، شباهت نزدیک‌تری به قهوه خواهد داشت.

تفاوت در نگهداری نسکافه و قهوه

جهت نگه داشتن نسکافه‌ها به دلیل بسته‌بندی متفاوت و ویژه‌ای که دارند، لازم نیست که حتما محیط و شرایط ویژه‌ای را برای آن‌ها فراهم کرد. زیرا در ترکیب آن‌ها حتی مواد نگهدارنده نیز موجود است. اما قهوه‌ها خیر. قهوه‌ها به دلیل اسانس و مزه شدید و تندی که دارند، لازم است حتما محیط و شرایط ویژه‌ای را برای نگه داشتن آن‌ها فراهم کرد. در غیر این صورت قهوه حالتی مانده به خود می‌گیرد و عطر و مزه آن از دست خواهد رفت.

شرایط ویژه برای نگهداری قهوه به صورت زیر است:

  • محیط نگهداری خشک و خنک باشد.
  • از ظرف‌ها و پاکت‌های مناسب برای بسته‌بندی استفاده شود، به گونه ای که هوا نکشد و یا رطوبت محیط را به خود جذب نکنند.
  • در کنار دیگر محصولات و مواد غذایی معطر نگهداری نشوند.
  • در جای تاریک و به دور از نور نگهداری شود.

تفاوت نسکافه و قهوه در روش درست کردن

همانطور که می‌دانید برای درست کردن نسکافه یا همان قهوه فوری احتیاجی به دم‌آوری آن نیست و تنها با یک لیوان یا فنجان آب جوش می‌توانید در عرض چند ثانیه نسکافه خود را آماده کنید. اما برای درست کردن قهوه می‌بایست حتما آن را دم کرد. همانطور که گفته شد، نسکافه از ترکیب چند ماده که از قبل هر کدام به شکل دانه‌های بسیار ریزی درآمده‌اند، تهیه می‌گردد. خود قهوه برای درآمدن به این شکل زمانی که مایع است، به حالت ذرات کوچک در فضایی که هوای داغ دارد پاشیده می‌شود و آب موجود در این ذرات کاملا بخار شده و ذره‌های باقی مانده قهوه بر روی زمین می‌ماند و در نتیجه نسکافه تهیه می‌شود.

تفاوت در میزان کافئین نسکافه در مقایسه با کافئین قهوه

معمولا مقدار کافئین موجود در نسکافه به دلیل ترکیبات به کار رفته در آن و همچنین نحوه تولید بسیار کمتر از کافئین موجود در قهوه است. به عنوان مثال میزان کافئین موجود در یک فنجان نسکافه 30 الی 90 میلی‌گرم است. اما مقدار کافئین موجود در قهوه با توجه به نوع بسیار بیشتر است.

گفتنی است که میزان کافئین موجود در قهوه‌ها نیز با توجه به نحوه کشت، منطقه کشت و فرآیند تولید آن متفاوت است. برای نمونه قهوه ترک یا فرنچ‌پرس به دلیل روش دم کردن و مقدار برخورد و واکنش آن با گرما بسیار بیشتر از سایر قهوه‌ها است. این در شرایطی است که برخی اعتقاد دارند، چنانچه نسکافه بیشتری مصرف کنید به همان مقدار کافئین موجود در قهوه خواهید رسید. اما این تصور کاملا اشتباه است و ممکن است، سلامتی شما را به خطر بیندازد و یا بیش از حد تلخ شود.

تفاوت در قیمت و کیفیت نسکافه و قهوه

وجود تفاوت در نسکافه و قهوه شامل موارد دیگری چون بحث قیمت‌گذاری و کیفیت نیز خواهد شد. مهم‌ترین دلیل این تفاوت در قیمت، همان کیفیت پایین و نامرغوب بودن قهوه‌هایی است که برای تهیه نسکافه به کار برده می‌شود. بیشترین میزان قهوه مورد استفاده برای ترکیبات نسکافه از قهوه روبوستا است. این نوع قهوه کیفیت کمتر اما در مقابل کافئین بیشتری دارد. اما نسکافه‌هایی که با قهوه عربیکا تولید می‌شوند، کیفیت بیشتر و قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

اما با این وجود باز هم قهوه‌ به دلیل کیفیت بالاتر، قیمت بالاتری نیز نسبت به نسکافه دارد.

تفاوت در زمان دم کردن نسکافه و قهوه

یکی از فواید نسکافه یا همان قهوه فوری با توجه به اسم آن‌ها زمان کم برای درست کردن آن است. مدت زمان مورد نیاز برای درست کردن قهوه نیز زیاد نیست اما در مقایسه با زمان دم کردن نسکافه بیشتر است.

همانطور که گفته شد برای دم کردن نسکافه فقط یک لیوان یا فنجان آب جوش کافی است اما برای درست کردن قهوه نیاز به وسیله‌های بیشتری چون قهوه‌جوش، تمپر و … است. روش درست کردن نسکافه و قهوه می‌تواند یکی دیگر از اصلی‌ترین تفاوت‌های بین آن‌ها باشد.