استفاده‌های زیادی برای تفاله قهوه وجود دارد. در یک پروژه انجام شده در منطقه بالتیک، از تفاله قهوه برای تولید الکتریسیته استفاده شده است. کاربردهای آرایشی-بهداشتی تفاله قهوه نیز شناخته شده هستند (ماسک صورت، اسکراب ها و…). اما برق چیزی نیست که شخصاً بتوانیم در خانه تولید کنیم. اما تفاله قهوه برای کاری دیگر نیز مفید است: استفاده از آن در پروژه های باغبانی.

تحقیقات بسیاری در این موضوع انجام شده‌اند و به همین علت، از یک متخصص باغبانی مشاوره گرفتیم. ما برنامه‌ای را برای انجام آزمایشات مربوط به قهوه شروع کردیم: ایجاد یک باغ کوچک برای پرورش سبزیجات و گیاهان، خارج از منزل. باید در نظر داشت که تفاله قهوه می‌تواند برای آفات و حیوانات خوراکی مناسبی باشد، بنابراین در این حوزه نیز نیاز به آزمایش بود. قطعا هیچکس دوست ندارد به طور تصادفی یک مشکل بزرگ آفت درست کند!

عملا دو گزینه برای انتخاب وجود دارند: استفاده از تفاله قهوه به عنوان پوششی برای گیاهان یا مخلوط کردن آن در خاک گیاهان.

استفاده از آن به عنوان پوشش عمدتا جلوه بصری دارد (البته ممکن است به گیاهان در حفظ بهتر رطوبت نیز کمک کند) اما به هر حال نیاز به آزمایش دارد. متاسفانه پس از حدود یک هفته، پوشش قهوه ظاهری ناخوشایند و کپک زده به خود گرفت و به این نتیجه رسیدیم که از تفاله قهوه به عنوان پوشش گیاهی استفاده نکنیم. این مسئله کمی ناامیدکننده بود زیرا ما امید داشتیم که با پوشش قهوه در بالای خاک، به محافظت از گیاهان کمک کرده و همچنین ظاهری زیبا به آن‌ها ببخشیم.

پس از این، اسماتی به من گفت که مقادیر NPK گیاهان را بررسی کنم و سپس آزمایش مقادیر مختلف تفاله قهوه مخلوط در خاک را شروع کنم. مقادیر NPK روی کیسه‌های خاک درج می‌شوند و به مقدار نیتروژن (N)، فسفر (P) و پتاسیم (K) اشاره دارند. این مواد موادی هستند که از پیش در خاک وجود دارند. مقدار NPK خاک، باید با گیاه کاشته شده در آن خاک مطابقت داشته باشند. به این معنی که گیاهان متفاوت در انواع مختلف خاک شکوفا می‌شوند. من تصمیم گرفتم دانه‌های جو بکارم. زیرا آن‌ها سریع رشد می‌کنند. بنابراین نیاز نیست مدت‌ها منتظر نتایج بمانم. و همچنین NPKها مطابقت داشتند. مقادیر NPK تفاله قهوه بسیار کم هستند بنابراین نیاز به خاکی با ارقام بالای NPK داریم.

تفاله قهوه

مقادیر pH در مخلوط قهوه و خاک مورد استفاده در آزمایشات باید حدود ۷ باشد. خاکی که من استفاده کردم ۶.۵ pH بود، بنابراین از ابتدا نیز مقداری اسیدی بود. از آنجا که قهوه اسیدیته زیادی به خاک اضافه می‌کند، من به دنبال گیاهانی گشتم که خاک اسیدی را دوست داشته باشند. تعداد زیادی از این دسته از گیاهان وجود دارند: به عنوان مثال سیب زمینی، فلفل دلمه ای، جعفری، بلوبری، هویج و بسیاری دیگر.

اما پیش از اینکه بتوانم رشد را شروع کنم، باید سعی می‌کردم که نسبت قهوه به خاک مناسب را پیدا کنم. من یک آزمایش بسیار ساده انجام دادم که در آن مقادیر مختلف تفاله قهوه را با خاک معمولی مخلوط کردم. برای مخلوط اول کم و بیش ۷۰% قهوه، ۳۰% در مخلوط دوم و سپس خاک بدون تفاله قهوه در نظر گرفتم. مخلوط ها را سیراب کردم و روی آن‌ها را با یک لایه پلاستیکی با تعداد کمی سوراخ پوشاندم. با کمال تعجب، در خاک معمولی بدون قهوه. دانه‌ها خیلی سریع جوانه زدند و به نظر می‌رسید که اصلا مخلوط قهوه را دوست ندارند. اما پس از تنها چند روز اوضاع مساوی شد و بعد از یک هفته نمره مخلوط ۳۰% خاک و خاک خالص بدون قهوه یکسان بود.

من همچنین برای آزمایش دفع یا جذب آفات توسط تفاله قهوه، مقداری از آن را خارج از خانه ریختم. اما به نظر می‌رسید مورچه‌ها، حشرات و موجودات دیگر اهمیتی نمی‌دهند. این آزمایش خیلی علمی نیست، اما برای من کافی بود که به این نتیجه برسم که آزمایش‌های قهوه من مشکل آفت برای باغچه من ایجاد نخواهند کرد – اگر اینگونه بود تمام لذت باغبانی از بین می‌رفت.

پس از گذشت حدود یک هفته، آزمایش خانگی من به اتمام رسید و همانطور که از تصاویر مشخص است، به نظر می‌رسد مخلوط ۳۰% بسیار خوب عمل کرد اما ۷۰% برای گیاه زیاد بود. بنابراین نتیجه گرفتم که قطعا می‌خواهم باغبانی با تفاله قهوه را در مقیاس بزرگتر، با انواع گیاهان بیشتر، به ویژه گیاهان دوستدار اسیدیته که در بالا به آن‌ها اشاره شد، امتحان کنم.

به شخصه قطعا توصیه می‌کنم که مقداری تفاله قهوه به خاک باغچه خود اضافه کنید. مخصوصا هنگام کشت سبزیجات. و خود نیز این را در مقیاس بزرگتر، هر چه زودتر امتحان خواهم کرد! شاید حتی یک درخت قهوه در خاک حاوی قهوه کاشتم.

دیدگاهتان را بنویسید