قهوه‌سازهای کپسولی این روزها در میان مصرف‌کنندگان قهوۀ جهان از محبوبیت بسیاری برخوردار شده‌اند. البته مصرف قهوه‌های کپسولی مخالفان زیادی هم دارد؛ آن‌ها معتقد هستند که این شیوۀ مصرف قهوه می‌تواند نسل اسپرسوی کلاسیک و هنر باریستایی را منقرض کند. بااین‌حال، سهولت و سرعت استفاده از این دستگاه‌ها، در جهانی که همه‌چیز روی دور تند می‌چرخد، باعث شده است که تعداد خریداران قهوه ساز کپسولی روزبه‌روز افزایش پیدا کند. در این مقاله قصد داریم دربارۀ قهوه سازهای کپسولی، مزایا و معایب و همچنین شیوه‌ی تمیزکردن این دستگاه‌ها صحبت کنیم.

قهوه‌ساز کپسولی بخریم یا نه؟

قهوه‌های کپسولی امروزه هم مصرف خانگی دارند و هم در رستوران‌ها، محل کار و کافی‌شاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. سایز کپسول‌های قهوه معمولاً برای مصرف یک نفر طراحی شده است؛ اما گاهی ممکن است از یک کپسول بتوان برای چند نفر هم استفاده کرد. حال اجازه بدهید کمی دربارۀ مزایا و معایب قهوه های کپسولی صحبت کنیم و بیشتر با آن‌ها آشنا شویم.

مزایای قهوه‌ساز کپسولی

قهوه‌سازهای کپسولی دارای مزایای متعددی هستند. نحوۀ کار قهوه‌ساز کپسولی این‌گونه است که محفظه‌ی مخصوص آن با آب پر می‌شود، قهوۀ کپسولی در دستگاه قرار می‌گیرد و با فشاردادن دکمۀ روی دستگاه، قهوۀ اسپرسو حاضر می‌شود. مسلماً این قهوه‌سازها دارای مزایای زیادی هستند؛ وگرنه چه‌چیزی می‌تواند استفادۀ گسترده از این دستگاه‌ها را در سراسر جهان توجیه کند؟

۱. صرفه‌جویی در زمان

شاید بتوان مهم‌ترین مزیت کپسول‌های قهوه را صرفه‌جویی در زمان دانست. زمان آماده‌سازی یک فنجان قهوه با استفاده از این دستگاه‌ها بسیار کمتر، و فرایند آماده‌سازی نیز بسیار راحت‌تر است. به کمک اسپرسوساز کپسولی، آسیاب‌کردن دانه‌های قهوه، اندازه‌گیری میزان قهوه و آب مصرفی، چک‌کردن دما و… از فرایند آماده‌سازی اسپرسو حذف می‌شود.

۲. حفظ طعم و عطر

چیزی که هنگام استفاده از کپسول قهوه می‌توانید از آن مطمئن باشید، طعم و عطر یکسان است. شما می‌توانید قهوه‌های کپسولی متنوعی را از محبوب‌ترین برندهای جهان تهیه کنید و مطمئن باشید در هر بار استفاده، همان عطر و طعم قبلی را دریافت خواهید کرد.

۳. تجربۀ آماده‌سازی انواع قهوه‌ها با فشردن یک دکمه

محبوب‌ترین برندهای جهان، کپسول‌های قهوه را در انواع طعم‌ها به بازار عرضه کرده‌اند. از قهوۀ ریسترتو، لاته، آمریکانو، باریستا و کاپوچینو گرفته تا کارامل کاپوچینو، لاته ماکیاتو، قهوه دیکف، موکا و چای لاته را می‌توانید خودتان در خانه تهیه کنید. کار با اسپرسوسازهای سنتی سخت است و برای خوردن یک فنجان قهوه، باید دردسرهای زیادی بکشید؛ ازجمله انتخاب نوع قهوه، آسیاب‌کردن آن‌ها، آماده‌سازی کف شیر، اندازه‌گیری دمای آب و…! تا زمانی که واقعاً عاشق و دلباختۀ قهوه نباشید، نمی‌توانید این همه وقت را برای یادگیری آماده‌سازی اسپرسو صرف کنید.

۴. حفظ تازگی قهوه

ازآنجاکه قهوه‌ها در کپسول نگهداری می‌شوند، تازگی آن‌ها بیش ‌از پیش حفظ می‌شود. همچنین، ازآنجاکه محفظۀ نگهداری قهوه کاملاً بسته است، عطر و طعم قهوه نیز از بین نمی‌رود.

معایب قهوه‌ساز کپسولی

در کنار همه‌ی مزایای گفته‌شده، این دستگاه‌ها معایبی هم دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. آسیب زیست‌محیطی

بسیاری از کپسول‌های قهوۀ تولید‌شده، از پلاستیک یا آلومینیوم تهیه شده‌اند و قابلیت بازیافت را ندارند. بازیافت این کپسول‌ها باید با جداسازی پلاستیک، آلومینیوم و ضایعات آن‌ها انجام شود که امکانات و منابع لازم برای این کار در بسیاری از کشورها وجود ندارد.

۲. کپسول‌ها هیچ‌وقت جای اسپرسوی کلاسیک را نمی‌گیرند

با اینکه طعم و عطر این قهوه‌ها هم عالی است، اما باید اعتراف کنیم که قهوۀ کپسولی هیچ‌وقت جای یک قهوۀ اسپرسوی کلاسیک دست‌ساز را که یک باریستای حرفه‌ای آماده کرده، نخواهد گرفت. بنابراین اگر طرفدار اسپرسوی کلاسیک هستید، سراغ قهوه‌های مناسب بن‌مانو برای اسپرسو را بگیرید.

۳. محدودیت‌های استفاده از قهوه سازهای کپسولی

هنگام خرید قهوه ساز کپسولی به این نکته دقت کنید که برخی برندها تنها از کپسول‌هایی با سایز خاص یا برند مشخصی پشتیبانی می‌کنند. به همین دلیل، بهتر است قبل از خرید، دربارۀ کپسول‌های قهوۀ موردعلاقۀ خود تحقیق کنید و سپس به بررسی دستگاه‌های مناسب بپردازید.

۴. برای همۀ انواع قهوه، فقط یک روش آماده‌سازی وجود دارد

آنچه در بخش قبل به‌عنوان مزیت مطرح کردیم، می‌تواند یک عیب هم باشد. این دستگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که ساده و سریع باشند. به همین دلیل، روش تولید قهوۀ اسپرسو با لاته موکیاتو در این دستگاه‌ها با هم چندان فرقی ندارد. همچنین، هنگام استفاده از دستگاه‌های برخی برندها، باید بدانید کی دستگاه را خاموش کنید تا قهوه بیش از حد رقیق یا غلیظ نشود.

کار با این نوع قهوه‌سازها اگرچه جای نشستن در کافه و چشیدن طعم اسپرسوی کلاسیک دست‌ساز را نمی‌گیرد، اما برای افرادی که مشغلۀ زیادی دارند و نمی‌توانند برای آماده‌سازی یک قهوۀ حرفه‌ای زمان زیادی صرف کنند، انتخاب ایدئالی است.

دیدگاهتان را بنویسید