زمان نوشیدن قهوه چه ساعتی از شبانه‌روز است؟ بهتر است چه زمانی قهوه بنوشیم؟ آیا می‌شود قهوه را با معده خالی خورد؟

پرسش‌هایی است که پاسخ آن را در این مقاله خواهید خواند.

همانطور که می‌دانید قهوه حاوی کافئین می‌باشد. این ماده باعث می‌شود هورمون کورتیزول بیشتری در بدن ایجاد شود. کورتیزول نقش‌های منفی و مثبت متفاوتی را در بدن ایجاد می‌کند. کورتیزول عامل اضطراب، استرس و همزمان در نقش مثبت عامل هوشیاری و آگاهی در بدن انسان می‌باشد.

میزان کورتیزول تولید شده در بدن ما بین ساعت‌های ۸ الی ۹ صبح به حداکثر میزان خود می‌رسد. نوشیدن قهوه در این ساعات شاید باعث اشباع بیش از حد کورتیزول در بدن شود. شما را دچار اضطراب کند. به این دلیل نوشیدن قهوه در ساعاتی قبل و یا بعد از این زمان توصیه می‌شود.

آقای استیون میلر ( دکترای علم عصب شناسی ) متعقدند: بهترین زمان تاثیر گذاری قهوه در بدنمان، مابین ساعات ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰قبل از ظهر و ۱۲ تا ۱۳ظهر و۱۶:۳۰ تا ۱۷:۳۰بعداز ظهر می‌باشد. نوشیدن قهوه در این محدوده‌های زمانی بسیار به ما کمک می‌کند که میزان هورمون کورتیزول را در اندازه مناسبی در بدن تنظیم کنیم.  تا دچار خواب‌آلودگی نشویم.

میزان تاثیر گذاری قهوه و ماندگاری آن در افراد مختلف با توجه به فاکتور هایی مثل سن ،جنسیت و میزان حساسیت به کافئین متفاوت است ولی تقریبا بین ۲ تا ۱۲ ساعت طول می‌کشد که شما پس از نوشیدن قهوه به وضعیت اولیه خود بازگردید.

مصرف قهوه صبح با معده‌ی خالی باعث اسیدی شدن معده و یا زخم معده می‌شود ودر این زمان توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید