شاید شما هم از شنیدن این خبر تعجب کرده باشید، اما کاملا درست متوجه شدید، ترکیب قهوه با روغن زیتون! شاید فکر کنید که این خبر در حد شوخی است اما واقعیت دارد! در ادامه به شما معرفی می‌کنیم که این ترکیب چطور و از کجا ترند شده است.

ایده استارباکس برای ترکیب قهوه با روغن زیتون

شرکت آمریکایی استارباکس در فوریه امسال برای اولین بار در کافه‌های ایتالیا ایده ترکیب قهوه عربیکا با روغن زیتون را معرفی کرده است. استارباکس نام این دسته از نوشیدنی‌ها را اُلئاتو گذاشته و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. نوشیدنی‌های اولئاتو شامل لاته، کورتاردو، کلد برو، اسپرسو مارتینی و یک نوشیدنی دیکانستراکت است. البته در دستورالعمل این نوشیدنی‌ها، روغن زیتون به صورت مستقیم به نوشیدنی اضافه نمی‌شود، بلکه از طریق مخلوط کردن، بخار دادن یا تکان دادن به قهوه افزوده می‌شود.

ظاهرا این ایده در طی سفر مدیرعامل استارباکس، هاوارد شولتز، به سیسیل به ذهن وی خطور کرده است. طبق سنت خاصی در این شهر مدیترانه‌ای مرسوم است، مردم هر روز قبل از وعده صبحانه یک قاشق روغن زیتون مصرف می‌کنند. در همین سفر، جرقه ایده اولیه برای ترکیب قهوه با روغن زیتون زده شد. زمانی که شولتز اولین قهوه استارباکسی را که با روغن زیتون پارتانا ترکیب شده بود را تست می‌کرد به بافت و طعم خاص آن علاقه‌مند شد.

طبق گفته شولتز، ترکیب نوشیدنی‌های قهوه سرد و گرم، ضمن بهبود مزه قهوه، طعم کره‌ای، مخملی و غیرمنتظره‌ای را ایجاد می‌کند که برای مدتی در ذائقه فرد باقی می‌ماند.

نفوذ اولئاتو به سایر بازارهای دنیا

جالب است بدانید به دلیل استقبال خوبی که استارباکس در ایتالیا تجربه کرده است، این دسته از محصولات را در کافه‌های آمریکا هم معرفی کرده و از اوایل ژوئن 2023 این نوشیدنی‌ها در منوی کافه‌های آمریکایی هم ارائه شده است. قرار بود در صورت استقبال مخاطبین و موفقیت این ابتکار، این دسته از نوشیدنی‌های اولئاتو در ژاپن، خاورمیانه و انگلیس هم معرفی شوند، به همین خاطر در کمتر از یک سال بعد از موفقیت این دسته از نوشیدنی‌ها، علاوه بر آمریکا و ایتالیا، بازارهای کویت، امارات متحده، عربستان سعودی، ژاپن، انگلیس و فرانسه هم از این ترکیب فوق‌العاده لذت می‌برند.

نوشیدنی‌های اولئاتو (Oleato) در حال حاضر با نام‌های اولئاتو لاته، اولئاتو گلدن فوم کلد برو، اولئاتو آیس کورتادو، اولئاتو دیکانستراکت، اولئاتو گلدن فوم اسپرسو مارتینی معرفی شده‌اند. (نوشیدنی دیکانستراکت یا تجزیه شده به جدا کردن اجزای مختلف نوشیدنی اشاره دارد و به فرد اجازه می‌دهد که تاثیر هر ماده تشکیل دهنده را به صورت مجزا بر روی نوشیدنی بسنجد.)

حالا این سوال پیش می آید که این نوشیدنی‌ها چه زمانی به بازار ایران معرفی می‌شود؟ بعید نیست که در چند سال آینده، رسپی‌های جدید نوشیدنی‌های اولئاتو را در منوی کافی‌شاپ‌های سراسر دنیا ببینیم. شاید یکی دو سال دیگر، نوشیدنی‌های اولئاتو در کافی‌شاپ‌های ایران هم معرفی شود و هیجان تازه‌ای در بازار ایجاد کند.

خلاصه

روزگاری بود که اضافه کردن چربی مانند شیر پرچرب یا خامه به قهوه‌، عجیب و خارج از عرف بود، اما امروزه انواع نوشیدنی‌های ترکیبی قهوه و شیر یا قهوه و خامه در منوی کافه‌ها استفاده می‌شود. معرفی این ایده جدید می‌تواند زمینه‌ساز تحولات و ایجاد رسپی‌های خلاقانه جدیدی در صنعت قهوه باشد و تا حدودی این بازار را متحول کند.