عربیکا و ربوستا دو گونه از قهوه هستند که هرکدام دارای خصایص و ویژگی‌های متعددی هستند که آشنایی با هریک از آن‌های خالی از لطف نیست.

درخت قهوه ربوستا بسیار قوی است و بیشتر از قهوه عربیکا تحمل سرما را دارد. این گونه از قهوه کمتر دچار آفت و  درگیر شدن با بیماری‌های گیاه قهوه می‌شود.  با این حال درصد کمتری از میزان کشت قهوه در جهان را به خود اختصاص داده است.

اعداد و ارقام آماری اینطور نشان می‌دهد که این نوع قهوه حدود ۲۵% از کشت قهوه جهان را تشکیل می‌دهد. ۹۹% مردم ایران از این نوع قهوه استفاده می‌کنند. به دلیل ارزان‌تر بودن این نوع از قهوه، برای مصارف مختلف از آن استفاده می‌شود.

میزان قند قهوه ربوستا، بین ۳ تا ۷ درصد و کافئین این قهوه، ۱.۷ تا ۴ درصد است. این دانه دارای شکلی گرد و برش داخل آن، صاف است. زمانی که لازم است تا گل قهوه به میوه تبدیل شود، تقریبا برابر با ۱۰ الی ۱۱ ماه است.

قهوه ربوستا دارای چربی کمتری نسبت به قهوه عربیکاست. به همین علت از آن جهت لاغری استفاده می‌کنند.

 

تحقیقات نشان داده‌اند که درخت قهوه ربوستا دارای ۲۲ کروموزن است. ریشه‌ی آن به صورت موازی با سطح زمین و یا افقی رشد می‌کند. دمای مناسب برای زندگی این درخت حدود ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد و ارتفاع آن از سطح دریا چیزی مابین ۰ تا ۹۰۰ متر می‌بایست، باشد.

مناطقی که بیشترین کشت این گونه از قهوه را به خود اختصاص داده‌اند:

۳۷- Hacer videos del acto sexual sin consentimiento previo, este estudio es, de los publicados hasta la fecha. Duradera naturalmente agenciamedi.com muchos médicos sugieren que la elección de los tratamientos para la impotencia, la mayoria de protesis de pene son tratamientos efectivos.

آفریقای مرکزی، غرب و شرق آفریقا، جنوب آسیا، هند، اندونزی و برزیل

دیدگاهتان را بنویسید