اگر علاقه‌مند به قهوه باشید، احتمالاً می‌دانید «اسپرسو چیست و چه ویژگی‌هایی دارد» و قطعا قبلاً آن را امتحان کرده‌اید. اما آیا تا به‌حال نام ریسترتو را شنیده‌اید؟ لانگو را چطور؟ اگرچه این نوشیدنی‌ها کمتر مصرف می‌شوند، اما در منوی بسیاری از کافه‌ها به چشم می‌خورند، علی‌الخصوص زمانی که با کافه‌ای تخصصی روبرو باشیم. اگرچه ریسترتو و لانگو در حقیقت نوعی از نوشیدنی اسپرسو به‌حساب می‌آیند، اما چه چیزی باعث تفاوت اسپرسو، ریسترتو و لانگو می‌شود؟ اگر علاقه‌مند به یافتن پاسخ این پرسش هستید، شما را دعوت به مطالعه ادامه این مطلب می‌کنیم.

به بیان ساده، اسپرسو، ریسترتو و لانگو سه روش مختلف استفاده از دستگاه اسپرسو برای عصاره‌گیری اسپرسو هستند. این نوشیدنی‌ها بر اساس مواد اولیهٔ یکسان و فرآیندهای اساسی یکسانی آماده‌سازی می‌شوند، اما تفاوت اصلی آن‌ها در نحوهٔ تکمیل فرآیند است. به منظور بیان دقیق‌تر، بهتر است در ابتدا کمی به توضیح هر کدام از این نوشیدنی‌ها به‌صورت مجزا بپردازیم.

اسپرسو چیست؟

در ابتدایی‌ترین سطح خود، نوشیدنی اسپرسو (espresso) از آب و سابه قهوه (قهوه آسیاب‌شده) تشکیل شده است. آب داغ با فشار ۹ بار از بستر سابه قهوه فشرده شده عبور کرده و قهوه عصاره‌گیری می‌شود. نکات کلیدی در تهیه اسپرسو عبارتند از: آب داغ، فشار بالا، قهوه ریز آسیاب‌شده، نسبت دم‌آوری ۱:۲ (به این معنی که برای ۱۵ گرم قهوه آسیاب‌شده به ۳۰ میلی‌گرم آب نیاز است.)

اسپرسو، پایه بسیاری از نوشیدنی‌های قهوه از قبیل کاپوچینو، موکا، لاته و… به‌ شمار می‌رود. بنابراین عصاره‌گیری یک فنجان اسپرسوی بیعیب و نقص، از اهمیت زیادی برخوردار است. اسپرسو از نت‌های خاکی و آجیلی برخوردار است. دریافت نت‌های طعمی شکلاتی از اسپرسو بسیار رایج است. از طرف دیگر، سطح اسپرسویی که به‌ طرز مطلوبی عصاره‌گیری شده، لایه کرم رنگ متمایل به قهوه‌ای که «کرما» نام دارد، دیده می‌شود.

یک پیشنهاد خواندنی: کرما قهوه یا کافی کرم چیست؟

ریسترتو چیست؟

ریسترتو (Ristretto) یکی از انواع اسپرسو به‌حساب می‌آید. Ristretto در زبان ایتالیایی به معنی «محدود» است. در مورد قهوه این واژه به یک شات کم از اسپرسو (مقداری کمتر از استاندارد اسپرسو) اشاره دارد. در حقیقت نوشیدنی ریسترتو حاوی مقدار کمتری از آب است. تغییرات ظریف در تکنیک تفاوت قابل توجهی در طعم و بافت ایجاد می‌کند و دلیل اصلی این موضوع تغییر در میزان عصاره‌گیری است. عصاره‌گیری کوتاه‌تر باعث برجسته‌تر شدن نت‌های معطر قهوه می‌شود. نت‌های قوی خاکی در ریسترتو از زمان استخراج و فشار بالا ناشی می‌شوند. در واقع در ریسترتو نت‌های خاکی دریافت می‌شوند، اگر چه کرما کمتر خواهد بود. در ریسترتو در مقایسه با اسپرسو، نت‌های شکلاتی کمتری وجود دارد، اما به جای آن با نت‌های گلی و معطر روبرو هستیم. دستورالعمل رایج در تهیهٔ ریسترتو، ۷ گرم سابه قهوه به ازای ۱۲.۵ تا ۱۵ میلی‌لیتر آب است.

لانگو چیست؟

لانگو روش دیگری در تهیهٔ قهوه با استفاده از دستگاه اسپرسو است. لانگو (Lungo) در ایتالیایی به معنی «طولانی» است و به مدت زمان طولانی‌تر عصاره‌گیری این نوشیدنی نسبت به اسپرسو اشاره دارد. عصاره‌گیری لانگو با عبوردادن آب داغ بیشتر بر روی سابه قهوه و همچنین مدت زمان طولانی‌تر انجام می‌گیرد. لانگو به اندازه اسپرسو و ریسترتو قوی و غلیظ نیست. مدت زمان عصاره‌گیری طولانی‌تر باعث حل‌شدن ترکیبات طعمی و در نتیجه ایجاد طعم تلخ در نوشیدنی می‌شود. به‌طور معمول برای عصاره‌گیری لانگو به ازای هر ۷ گرم قهوه، ۵۰ میلی‌لیتر آب استفاده می‌کنیم. نوشیدنی لانگو برای افرادی مناسب است که به دنبال به حداکثر رساندن مصرف کافئین هستند.

یک پیشنهاد خواندنی: با قهوه ایتالیایی و فرهنگ قهوه‌نوشی در ایتالیا آشنا شوید

جدول مقایسه ریسترتو و لانگو با اسپرسو

اکنون که با تعاریف هر کدام از نوشیدنی‌های اسپرسو، ریسترتو و لانگو آشنا شدیم، می‌توانیم نگاهی اجمالی و مقایسه‌ای به تفاوت‌های آن‌ها داشته باشیم. در این جدول از شکل دایره برای شدت و میزان استفاده شده است. تعداد دایره‌ها مقدار و شدت یک فاکتور یا ماده را نشان می‌دهند (یک دایره کم‌ترین یا ضعیف‌ترین، سه دایره بیشترین یا قوی‌ترین).

نسبت دم‌آوری (Ratio) شدت طعمی میزان کافئین (Caffeine) بافت (Texture)
ریسترتو (Ristretto) 1:1 یا 1:1.5 🟤🟤🟤 🟤 🟤🟤🟤
اسپرسو (Espresso) 1:1.5 یا 1:2.5 ⚫⚫ ⚫⚫ ⚫⚫
لانگو (Lungo) 1:2.5 یا 1:4 🟤 🟤🟤🟤 🟤

در ادامه، به مقایسه دیگری در زمینه نسبت دم‌آوری و میزان عصاره‌گیری بین اسپرسو، ریسترتو و لانگو می‌پردازیم.

نسبت دم‌آوری قهوه به آب سابه خشک قهوه میزان بازده عصاره‌گیری
ریسترتو (Ristretto) 1:1 – 1:1.5 14  گرم 14-21 گرم
اسپرسو (Espresso) 1:1.5 – 1:2.5 14 گرم 21-35  گرم
لانگو (Lungo) 1:2.5 – 1:4 14 گرم 35-63 گرم

آب در واقع حلالی است که کافئین، روغن قهوه، طعم و عطر را حل می‌کند. هرچه آب داغ بیشتری با قهوه آسیاب‌شده در تماس باشد، استخراج مواد محلول قهوه بیشتر می‌شود. بنابراین، اسپرسو، ریسترتو و لانگو نه تنها از نظر حجم و وزن، بلکه از نظر قدرت، بافت و محتوای کافئین نیز متفاوت هستند.

و اما در آخر

قهوه به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در بسیاری از نقاط جهان شناخته می‌شود. تهیه قهوه برای بسیاری افراد یک ضرورت است. افرادی هم قهوهٔ روزانهٔ خود را از کافه‌ها تهیه می‌کنند. در بین نوشیدنی‌های قهوه، اسپرسو یکی از موارد پرمصرف و رایج به‌شمار می‌رود. ریسترتو و لانگو هم دو روش دیگر آماده‌سازی و عصاره‌گیری اسپرسو به‌حساب می‌آیند که در میزان آب، میزان کافئین، بافت و شدت طعمی با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. اگر علاقه‌مندید روز خود را با فنجانی گلی و میوه‌ای شروع کنید، ریسترتو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر از فنجان خود طعم‌های شکلات و آجیل را انتظار دارید، بهتر است اسپرسو بنوشید. اما اگر هدف‌تان از نوشیدن قهوه دریافت بیشترین میزان کافئین است، نوشیدن لانگو به شدت توصیه می‌گردد.

خرید قهوه

از فروشگاه اینترنتی بن‌مانو

فروشگاه