در بین دوست‌داران قهوه،‌ ترکیب قهوه و شیر طرفداران بسیاری دارد. این ترکیب باعث کاهش تلخی و اسیدیته‌ی قهوه می‌شود و هم‌چنین برای تمام ساعات روز مناسب است. کافه کن لچه نیز یکی از این ترکیب‌های دلچسب است.

کافه کن لچه در زبان انگلیسی دقیقا «قهوه با شیر» ترجمه می‌شود، البته که درست کردن آن به همین راحتی نیست! زادگاه این نوشیدنی نیز اسپانیاست، دیاری که مردمان آن ترجیح می‌دهند اکثر مواقع یک فنجان قهوه سنگین با شیری که بسیار زیاد حرارت دیده را به‌عنوان نوشیدنی صبح خود مصرف کنند. پس اگر شما هم دوست دارید به سبک مردم اسپانیا روز خود را شروع کنید، این دستورالعمل را دنبال کنید تا به‌راحتی در منزل کن لچه درست کنید!

طرز تهیه:

اولین توصیه ما به شما، این است که برای تهیه این قهوه از دانه‌های قهوه‌ی تازه آسیاب‌شده با درجه برشته‌کاری تیره استفاده کنید. حواس‌تان باشد که به کیفیت آب هم اهمیت بدهید! اگر طعم آب شیر را نمی‌پسندید، می‌توانید از آب معدنی با تی‌دی‌اس مناسب استفاده کنید.

حال با داشتن این اطلاعات، سراغ درست کردن نوشیدنی می‌رویم. ابتدا دو شات اسپرسو درست کرده و داخل لیوان بریزید. حال باید شیر را داغ کنید. می‌توانید آن‌را با کمک شیرجوش بجوشانید، یا می‌توانید برای راحتی و سرعت بخشیدن به کار، شیر را داخل یک لیوان ریخته و در ماکروفر قرار دهید. بعد از گرم شدن شیر، آن را به اسپرسوی خود اضافه کنید. نکته‌ی بسیار مهم در تهیه قهوه کن لچه، نسبت مساوی شیر و قهوه است.

می‌توانید به دلخواه خود از شیر فوم گرفته یا به جای قهوه‌ی اسپرسو، از انواع قهوه‌ی دمی استفاده کنید. اما توصیه ما این است که اگر می‌خواهید این نوشیدنی را اول صبح مصرف کنید، ترکیبی از یک اسپرسوی نسبتا غلیظ با دانه‌ی تک خاستگاه (کلمبیا، برزیل و اتیوپی گزینه‌های خوبی هستند) و به همان اندازه شیر را امتحان کنید.

فنجان اسپرسو

دیدگاهتان را بنویسید