بهترین کافه‌ها همیشه جواهری درون شهرها هستند؛ مکانی ویژه برای استراحت و لذت بردن از زندگی. اما معمولا کشف یک کافه جدید کاری زمان‌بر اما در عین حال، هیجان‌انگیز است مخصوصا اگر علاوه‌بر تجربه یک نوشیدنی خوب، یک ماجراجویی خاص نیز به همراه داشته باشد.

معرفی کافه بن‌مانو در ایران مال

بن‌مانو علاوه‌بر تولید و ارائه قهوه تخصصی، به تازگی شعبه متفاوتی در ایران مال تاسیس کرده که یک تجربه حضوری در محیطی مدرن همراه با سرگرمی‌هایی از جنس قهوه را رقم خواهد زد. در ادامه، با بخش‌های مختلف کافه بن‌مانو آشنا خواهید شد:

فضای ورودی کافه بن مانو

از راهروی کناری طبقه G1 اولین چیزی که نظر هر کسی را جلب می‌کند، رنگ سبز مخصوص بن مانو است. ورودی کافه اکسپلور، بخش جذابی به‌نظر می‌آید که دقیقا کنار آن یک فضای بیرونی مجزا با صندلی‌های سبز، میزهای چوبی دو تا چند نفره قرار داده شده است. این فضا، بسیار پر نور و دلباز طراحی شده که مخصوصا برای ملاقات‌های کاری یا  گروهی بسیار مناسب است.

علاوه بر این، در راهروی ورودی داخل نیز میزهای دونفره‌ای وجود دارد تا همراه با معاشرت‌های دوستانه، از تجربیات فضای بار و رُست قهوه نیز بهره ببرید.

قسمت رُستری و سیلوهای قهوه در کافه بن مانو ایران مال

پس از ورود به کافه بن‌مانو بوی قهوه تازه شما را به وجد خواهد آورد؛ چراکه در سمت راست، قسمت رُستری و سیلوهای قهوه قرار دارد و به صورت مستقیم شاهد برشته‌کاری دانه‌های قهوه توسط دستگاه مخصوص آن خواهید بود. سیلوهای قهوه که البته طراحی بسیار حرفه‌ای و متفاوتی با رنگ مشکی دارند، برای طبقه‌بندی دانه‌ها بر اساس نوع و خاستگاه‌شان است. هر کدام از سیلوها دارای دانه‌هایی با ویژگی منحصربه‌فردی است که برای شناخت بهتر آنها، می‌توانید از فرد متخصصی که در این قسمت حضور دارد سوال کنید و برای انتخاب کمک بگیرید.

بار گرم و سرد کافه بن‌مانو

در سمت چپ ورودی درست روبه‌روی بخش رُستری، بار گرم و سرد قرار دارد. این بخش جذاب برای سفارش قهوه گرم تخصصی و نوشیدنی‌های سرد مورد علاقه‌تان است. از باریستاهای حرفه‌ای و با تجربه این قسمت کمک بگیرید و نوشیدنی مدنظرتان را کاملا سفارشی انتخاب کنید. در قسمت بار شاهد آماده شدن یک فنجان قهوه خوشمزه خواهید بود.

نکته قابل توجه، یخچال شیرینی‌های تازه بن‌مانو است که در کنار بار قرار دارد. این شیرینی‌های جذاب کاملا ویژه و با مواد اولیه مرغوب در آشپزخانه کافه بن‌مانو تهیه و تزئین می‌شود.

فروشگاه کپسول و تست آن

بعد از گذر از شناخت قهوه و نوشیدن یک فنجان تجربه، وقت رسیدن به محصول انحصاری بن‌مانو است. بعد از بخش رستری و بار کافه بن‌مانو ایران‌مال، به قفسه فروشگاهی کپسول‌های قهوه بن‌مانو در سمت راست و دستگاه‌های تست همان کپسول‌ها در سمت چپ خواهید رسید.

از آنجایی که کپسول‌ها تنوع بسیار زیادی دارند که طعم و نوع قهوه آن با یکدیگر متفاوت است، شاید انتخاب کمی سخت باشد. به همین دلیل، در کنار فروشگاه چند دستگاه مخصوص برای تست کردن کپسول مورد نظر شما قرار داده شده تا با کمک کارشناس متخصص یک فنجان از آن را تست کنید.

فروشگاه قهوه‌های بن‌مانو

در قسمت انتهایی کافه، قفسه‌‌های جذاب و رنگی محصولات بن‌مانو قرار دارد. تمام محصولات شامل، انواع دانه‌های قهوه، قهوه آسیاب شده، دریپ‌بگ کافی و قهوه‌های فوری را در یکجا مشاهده خواهید کرد که به صورت مستقیم قابل سفارش و خریداری هستند.

هر کدام از این محصولات مشخصات خاص خود را دارند که برای شناخت بهتر، علاوه بر کمک از متخصصین حاضر در فروشگاه، در بخش‌هایی که پیش از این معرفی کردیم نیز این امکان وجود دارد تا شاهد نحوه برشته‌کاری و حتی شیوه دم‌آوری صحیح آن باشید.

فضای تراس در کافه بن‌مانو

در تمام بخش‌های کافه بن مانو امکان نشستن فراهم شده است اما، نوشیدن یک فنجان قهوه بعد از تجربه دنیای بی‌نظیر آن در تراس کافه پیشنهاد ویژه‌ای است. در فضای تراس میزهای چند نفره برای گپ و گفت‌های خودمانی و دوستانه همراه با منظره‌ای رو به فواره‌های تماشایی محوطه مجموعه ایران مال فراهم شده است.

معرفی منوی کافه بن مانو

منوی کافه بن‌مانو دسته‌بندی کاملی دارد که شامل موارد زیر است:

 • صبحانه
 • سالاد
 • ساندویچ
 • پاستا
 • انواع قهوه تخصصی
 • اسپرسوبار
 • قهوه دمی
 • چای و دم‌نوش
 • نوشیدنی‌های گرم
 • شیک‌ها
 • اسموتی
 • آبمیوه طبیعی
 • انواع کیک

یکی از موارد هیجان‌انگیز در منوی کافه بن‌مانو، انواع شیرینی و کیک‌های تازه آماده شده مانند کروسان‌ها، کرامبل، چیزکیک، تارت و کوکی‌های خوشمزه در آشپزخانه بی‌نظیر کافه  است که در کنار انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد قابل سفارش هستند. پیشنهاد ویژه ما، تجربه نوشیدن یک قهوه تخصصی همراه با این شیرینی‌هاست که قطعا در کنار ماجراجویی‌ها بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

راه‌های دسترسی برای رسیدن به کافه بن‌مانو

دسترسی خودرو: اتوبان همت، اتوبان خرازی، مجموعه ایران‌مال، طبقه G1 جنب پیست یخ.

دسترسی مترو: خط 5 مترو به سمت گلشهر، ایستگاه ایران خودرو، استفاده از تاکسی‌های مجموعه ایران‌مال.