در بسیاری از نقاط جهان، “چای”(chai) به معنای ساده همان چایی است که ما ایرانی از آن یاد می‌کنیم.

با این حال، در دنیای غرب، کلمه “chai” مترادف با نوعی چای معطر و تند هندی است. حتی می‌توان گفت ذهن آن‌ها را یک راست به سراغ چای ماسالا می‌برد.

این نوشیدنی جذاب علاوه بر عطر و طعم مطبوع خود، فواید بسیاری نیز برای سلامت قلب، هضم غذا، کنترل سطح قند خون و موارد متعدد دیگر نیز دارد.

این مطلب آنچه شما باید در مورد چای ماسالا و فواید بالقوه آن بدانید را توضیح می‌دهد.

فواید چای ماسالا برای سلامتی

چای‌های معطر هندی را می‌توان در بیشتر کافه‌ها تهیه کرد، اما تهیه آن در خانه نیز آسان است. می‌توان آن‌ها را از ابتدا و با استفاده از مواد اولیه‌شان تهیه کرد و یا از چای‌های کیسه‌ای مخلوط‌شده یا کنسانتره‌های خریداری شده در فروشگاه‌ها برای دم کردن چای‌های معطر هندی مانند چای ماسالا یا حتی چای لته استفاده کرد.

علاوه بر این ، چای ماسالا بر گستره‌ی وسیعی از اعضای بدن و سیستم‌هایی مانند گوارش و هضم غذا و سیستم عصبی و .. تاثیرات پررنگی می‌گذارد و  در بهبود وضعیت سلامتی بدن نقش مهمی ایفا می‌کند.

این چای به صورت کلی به بهبود سلامت قلب کمک می‌کند.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد چای می تواند برای سلامت قلب شما مفید باشد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین، یکی از مواد اصلی موجود در چای چای ماسالا، ممکن است فشار خون را کاهش دهد. البته این امر برای هر شخص با توجه به تفاوت‌های بسیار زیاد در بدن افراد تاثیرات متغیری خواهد گذاشت و این گزاره‌ها صرفاً گزاره‌هایی عمومی هستند.

در برخی افراد نشان داده شده است که دارچین به میزان کلسترول کل، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیریدها تا ۳۰٪ کمک می‌کند.

در اکثر مطالعات از دوزهای ۱ الی ۶ گرم دارچین در روز استفاده شده است که البته می‌توان گفت بیشتر از آن است که در یک فنجان چای ماسالا پیدا می‌کنید و جای نگرانی از جهت اثرات جانبی آن وجود ندارد.

با این حال، یک بررسی اخیراً گزارش کرده است که دوزهای کمتر از ۱۲۰ میلی گرم در روز نیز می‌توانند برای ارائه این اثرات مفید و کمک به کارکرد قلب کافی باشند.

همچنین چندین مطالعه نشان می‌دهند که چای سیاه که برای تهیه چای ماسالا استفاده می‌شود ممکن است در کاهش سطح کلسترول خون نقش مفیدی داشته باشد.

بیشتر تحقیقات مشاهده کرده‌اند که نوشیدن چهار فنجان چای سیاه یا بیشتر در روز ممکن است سطح فشار خون را کاهش دهد. علاوه بر این، شاید برایتان جالب باشد بدانید که به نظر می‌رسد نوشیدن سه یا چند فنجان چای سیاه در روز با ۱۱٪ کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است.

با این حال، همه مطالعات اتفاق نظر ندارند و هیچ یک از آنها تأثیر حتمی و مستقیم چای ماسالا را بر سلامت قلب تضمین نکرده‌اند. بنابراین، قبل از نتیجه گیری قوی‌، نیاز به زمان است تا تحقیقات بیشتر و دقیق‌تری انجام شود.

چای ماسالا سطح قند خون را کاهش می‌دهد.

این چای معطر  به کنترل بهتر و متعادل نگه داشتن قند خون کمک خواهد کرد.

به این دلیل که حاوی زنجبیل و دارچین است که هر دو اثرات مفیدی روی سطح قند خون دارند.

به عنوان مثال‌، مطالعات و تحقیقات نشان می‌دهند که دارچین ممکن است مقاومت به انسولین و قند خون ناشتا را ۱۰ تا ۲۹٪ کاهش دهد.

مقاومت به انسولین پایین، استفاده از انسولین را برای کمک و همراهی قند برای جدا شدن از خون و ورود به سلول ها برای بدن آسان می‌کند. در نتیجه از این جهت چای ماسالا می‌تواند به کاهش سطح قند خون در بدن به شما کمک کند.

در یک مطالعه که اخیراً انجام شده است این‌چنین عمل‌ کرده‌اند که روزانه دو گرم پودر زنجبیل را به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ ارائه می‌دهند، و نشان می‌دهند که این کار میزان قند خون را تا ۱۲ درصد کاهش می‌دهد. مطالعات گزارش می‌کنند که دوزهای موثر زنجبیل و دارچین از ۱-۶ گرم در روز متغیر است. چنین دوزهایی بیش از آن چیزی است که انتظار داشته باشید از چای‌های کیسه‌‌ای ماسالا که از فروشگاه‌ها خریداری می‌کنید یا یک فنجان دم شده توسط باریستای محلی خود دریافت کنید.

برای به دست آوردن بیشترین مزایا و تاثیرات ممکن، سعی کنید چای را خودتان از ابتدا تهیه کنید و در خانه دم بیاورید. به این ترتیب، می توانید دارچین و زنجبیل کمی بیشتر از آنچه بیشتر دستورالعمل ها می خواهند اضافه کنید. روش تهیه چای ماسالا را نیز می‌توانید در محتوای سایت قهوه بن‌مانو جست و جو کنید و بخوانید.

همچنین لازم به ذکر است که، برخلاف چای معطر و خانگی هندی، انواع تهیه شده در کافه ها اغلب به شدت شیرین می شوند، که احتمالاً مزایای کاهش قند خون را با سایر مواد موجود در چای نفی می کند و از بین می‌برند. برای مثال، یک چای لته(نوعی دیگر از چای‌های پرطعم و معطر مانند چای ماسالا) با شیر بدون چربی ۱۲ اونس (۳۶۰ میلی لیتر) در استارباکس حاوی بیش از ۳۵ گرم قند است و که طبق دستورالعمل اصلی چای لته باید بگوییم که حدود دو سوم این میزان قند اضافی است. برای گرفتن بهترین نتایج کاهش قند خون ، چای ماسالا بدون شکر را انتخاب کنید.

چای ماسالا

این نوشیدنی مفید حالت تهوع را هم کاهش داده و هضم را بهبود می‌بخشد

چای ماسالا حاوی زنجبیل است که به اثرات ضد تهوع بسیار مشهور است. به نظر می رسد زنجبیل به ویژه در کاهش حالت تهوع در دوران بارداری موثر است. شما خواص زنجبیل را نیز می‌توانید در مطالب سایت بن‌مانو مطالعه کنید و با آن بیشتر آشنا شوید. در واقع، مروری بر مطالعات انجام شده روی مجموع ۱۲۷۸ زن باردار نشان داد که دوز روزانه یک الی یک و نیم گرم زنجبیل به طور قابل توجهی حالت تهوع را کاهش خواهد داد.

البته باز هم باید بگوییم این مقدار زنجبیل کمی کمتر از میزانی است که انتظار دارید در یک فنجان چای میل کنید.چای ماسالا همچنین حاوی دارچین، میخک و هل است که همگی دارای خواص ضد باکتری هستند که به نظر می رسد می‌توانند از مشکلات گوارشی ناشی از عفونت‌های باکتریایی جلوگیری کنند و سلامت دستگاه گوارش شما را تضمین کنند. همچنین به نظر می‌رسد فلفل سیاه، ماده دیگری که در این چای شگفت‌انگیز و پرخاصیت یافت می‌شود نیز دارای خواص ضد باکتریایی است. علاوه بر این، مطالعات حیوانی گزارش داده‌اند که فلفل سیاه ممکن است سطح آنزیم‌های گوارشی مورد نیاز برای تجزیه مناسب مواد غذایی و پشتیبانی از هضم مطلوب را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید