این روزها مصرف قهوه در کشور ما نیز همچون سایر کشورها به سرعت در حال افزایش است و امریکانو در این بین توانسته است محبوبیت خاصی برای خود پیدا کند. چنانچه تا به حال علاقه‌ای به قهوه و نوشیدن آن نداشته‌اید و یا آنگونه که باید با اسامی و انواع نوشیدنی‌ها بر پایه قهوه آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با امریکانو یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها آشنا کنیم.

اولین مورد استفاده و تهیه امریکانو مربوط به جنگ جهانی دوم است. در آن زمان سربازهای آمریکایی که در کشور ایتالیا بودند روش تهیه و مزه قهوه‌هایی که مردم ایتالیا استفاده می‌کردند را دوست نداشتند. به همین دلیل داخل اسپرسوهای آن‌ها جهت تغییر عطر و رنگ اسپرسو به سبک ایتالیایی آب جوش می‌ریختند و همین شد که اسپرسوهای درست شده ایتالیایی‌ها طعم قهوه‌های دمی را به خود گرفت و به اسم آمریکانو معروف شد. و این شد که نوشیدنی امریکانو نیز به لیست سایر نوشیدنی‌های بر پایه قهوه افزوده شد.

رشد فرهنگ خوردن قهوه برای بسیاری از افراد قهوه دوست بسیار پرهیجان است. امریکانو یک نوع قهوه بر پایه اسپرسو است که روش تهیه آن هیچ شباهتی به قهوه‌های دمی ندارد. مطمئنا زمانی که به کافه می‌روید و یک امریکانو سفارش می‌دهید متوجه می‌شوید که در کنار آن یک فنجان آب جوش نیز گذاشته شده است. اشخاصی که عطر و مزه شدید قهوه را دوست ندارند می‌توانند آب جوش را به اسپرسو خود اضافه نمایند و به این شکل یک امریکانو درست می‌کنند به همین سادگی.

رشد فرهنگ خوردن قهوه برای بسیاری از افراد قهوه دوست بسیار پرهیجان است. امریکانو یک نوع قهوه بر پایه اسپرسو است که روش تهیه آن هیچ شباهتی به قهوه‌های دمی ندارد. مطمئنا زمانی که به کافه می‌روید و یک امریکانو سفارش می‌دهید متوجه می‌شوید که در کنار آن یک فنجان آب جوش نیز گذاشته شده است. اشخاصی که عطر و مزه شدید قهوه را دوست ندارند می‌توانند آب جوش را به اسپرسو خود اضافه نمایند و به این شکل یک امریکانو درست می‌کنند به همین سادگی.

چه نوع قهوه‌ای برای تهیه امریکانو بهتر است؟

خرید قهوه و انتخاب نوع قهوه برای تهیه امریکانو بسیار بااهمیت است زیرا عطر و مزه امریکانو وابسته به دانه‌های قهوه‌ای است که برای درست کردن اسپرسو به کار می‌برید. جهت داشتن یک فنجان اسپرسو مرغوب با عطر و طعم استاندارد می‌بایست از قهوه‌های مرغوب و تازه استفاده نمایید. توصیه می‌کنیم از دانه‌های قهوه‌ای استفاده نمایید که با دقت کامل بو داده شده‌اند. و در نتیجه به میزان مناسب و استاندارد نیز آسیاب شده باشند.

در ترکیب کردن اسپرسو و آب نیز محدودیتی وجود ندارد. یعنی اول اینکه اسپرسو باشد سپس آب جوش افزوده شود و یا اگر اول آب جوش باشد و اسپرسو به آن افزوده گردد. هیچ تفاوتی در مزه و عطر آن وجود نخواهد داشت. اما به طور معمول همیشه آب جوش را درون فنجان می‌ریزند و پس از آن اسپرسو را با آب جوش ترکیب می‌کنند .

امریکانو

امریکانو Americano با لانگ بلک Long Black چه تفاوتی دارد؟

علاوه بر امریکانو نوشیدنی دیگری به اسم لانگ بلک نیز در لیست نوشیدنی‌ها قرار دارد که بسیار به امریکانو شباهت دارد. ترکیبات به کار رفته در لانگ بلک می‌تواند دلیل استفاده و بحث در رابطه با استفاده آب در امریکانو را به خوبی شرح دهد . نوشیدنی لانگ بلک در کشورهای نیوزلند و همچنین استرالیا بسیار پرمصرف و پرطرفدار است.

بزرگ‌ترین تفاوت در این دو نوشیدنی به طور معمول از لحاظ مزه و رنگ است که مزه بسیار قوی‌تر و از نظر رنگ نیز بسیار پر رنگ‌تر از امریکانو است. که این ویژگی موجب می‌شود آب کمتری برای مخلوط کردن با اسپرسو نیاز باشد. در واقع می‌توان گفت ترکیبات یکی است. اما این میزان آب است که این دو را از یکدیگر متمایز می‌کند. لازم به ذکر است که در لانگ بلک عطر و طعم اسپرسو همچنان حفظ می‌شود و فقط کمی آب برای رقیق کردن آن ریخته می‌شود. اما در امریکانو کاملا طعم و عطر اسپرسو تغییر می‌کند.

امریکانو با قهوه‌های دمی چه تفاوتی دارد؟

چنانچه بخواهیم با یک نگاه امریکانو را با قهوه‌های دمی مقایسه کنیم، آن‌ها را بسیار شبیه به یکدیگر می‌بینیم که هر دو شامل ترکیبات قهوه و آب داغ می‌شوند. هر دو یک نوشیدنی کلاسیک هستند اما این روش درست کردن آن‎‌ها است که با یکدیگر تفاوت دارد. در زیر به صورت جزئی‌تر روش درست کردن امریکانو و خصوصیات آن را شرح خواهیم داد تا متوجه تفاوت بین این دو نوع قهوه بشوید.

ویژگی‌های امریکانو

 • روش تهیه: آمریکایی
 • نکته کلیدی: روش تهیه و سرو آن
 • زمان لازم برای آماده شدن: ۱۲۰ ثانیه
 • زمان لازم برای پخت قهوه: ۱۸۰ ثانیه
 • میزان کالری موجود: یک کیلو کالری

وسایل و مواد مورد نیاز برای درست کردن امریکانو

روش تهیه امریکانو

 • مرحله اول تعیین میزان دانه‌های قهوه مورد نیاز از طریق ترازو است. که می‌بایست به مقدار ۱۵ الی ۱۸ گرم باشد. گفتنی است که این مقدار باید با توجه به ذائقه شما تعیین گردد و می‌تواند به اندازه یک شات و یا دو شات باشد.
 • مرحله دوم آسیاب کردن دانه‌های قهوه است. از طریق دستگاه آسیاب در منزل دانه‌های قهوه را آسیاب کنید.
 • مرحله سوم به کار بردن تمپر است. به این شکل که قهوه پودر شده را داخل محفظه مخصوص دستگاه اسپرسوساز قرار می‌دهید. و از طریق تمپر برای ایجاد یکنواختی سطح قهوه و قرار گرفتن قهوه با جریان آب پودر قهوه را فشرده نمایید. و سپس محفظه را داخل دستگاه بگذارید.
 • مرحله چهارم اسپرسو آماده شده است و باید در فنجان قهوه ریخته شود.
 • در مرحله پنج و آخر، آبی را که از قبل جوشانده‌اید و به ۹۰ درجه سانتی‌گراد رسانده‌اید را داخل یک لیوان بریزید و در کنار فنجان قهوه قرار دهید، تا در زمان سرو آن را با فنجان اسپرسو ترکیب کند.

نکات مهم جهت تهیه امریکانو

 • چنانچه دستگاه اسپرسوساز ندارید می‌توانید با استفاده از موکاپات نیز اسپرسو خود را درست کنید.
 • چنانچه پیش از درست کردن اسپرسو دانه‌های قهوه را آسیاب کنید، اسپرسو شما کیفیت و عطر بهتری خواهد داشت.
 • در صورتی که دانه‌های قهوه ندارید، می‌توانید امریکانو خود را با دانه‌های رست تیره نیز تهیه نمایید. اما انتظار مزه واقعی اسپرسو را نداشته باشید.

چنانچه دوست دارید قهوه بخورید اما حجم آن بیشتر از اسپرسو باشد. پیشنهاد ما به شما امریکانو است. ناگفته نماند که مقدار کافئین در نوشیدنی امریکانو و اسپرسو کاملا برابر است. زیرا حجم قهوه استفاده شده آن‌ها برابر است.

1 دیدگاه در “امریکانو

 1. anthem گفت:

  سلام من قهوه اسپرسو مانوکا سفارش دادم که عالی بود کیفیتش بهتون تبریک میگم امیدوارم همینطور پرقدرت و حرفه ای ادامه بدید،یک سوال هم داشتم،با دستگاه اسپرسو وقتی امریکانو درست میکنم،آیا تفاوتی داره که به اسپرسو آب جوش اضافه کنم(مثل همه جا)،یا اینکه دوبار از دستگاه دبل شات بگیرم،و اجازه بدم آب از پرتافیلتر جریان داشته باشه درون لیوان،آیا اینکار باعث تلخ شدن قهوه میشه؟ واسم سواله که اینکار باعث سوختن قهوه درون پرتافیلتر میشه آیا؟

دیدگاهتان را بنویسید