شیر گاو آسان‌تر از همه انواع شیر لبنی و غیر‌لبنی کف می‌کند و از این جهت مناسب‌ترین گزینه برای ترکیب با قهوه به نظر می‌رسد. اما این به آن معنا نیست که از شیرهای گیاهی نمی‌توان برای قهوه فوم تهیه کرد؛ بنابراین خبر خوب برای عاشقان لاته با شیر بادام آن است که می‌توانند با شیر گیاهی خانگی خود قهوه‌ای بی‌نظیر درست کنند. آنچه که در شیر گاو باعث ایجاد فومی خوشمزه می‌شود چربی و پروتئین است و از آنجا که شیر بادام تنها از آب و بادام درست می‌شود، تبدیل آن به فوم به سادگی شیر گاو نیست چون میزان چربی و پروتئین آن به میزان قابل‌توجهی کمتر است.

مهم‌ترین چیز در تهیه فوم شیر بادام آن است که از بهترین کیفیت ممکن باشد. اگر شیر خانگی درست می‌کنید ازاین‌جهت اطمینان خاطر دارید که محصول باکیفیت و با کمترین افزودنی تهیه کرده‌اید و اگر شیر بادام آماده می‌خرید لازم است با امتحان کردن برندهای مختلف مطمئن شوید که کدام محصول از بهترین کیفیت برخوردار است. باید توجه کنید که یک محصول باکیفیت، غلیظ است و چندان آبکی به نظر نمی‌رسد. هر چقدر شیر آبکی‌تر باشد کف‌دار کردن آن سخت‌تر است.

شیر بادام فاقد لاکتوز است با این حال کف کردن آن تحت تأثیر حرارت قرار می‌گیرد. در صورتی که شیر بادام با دمای زیاد حرارت ببیند ممکن است ببرد. دمای مناسب برای فوم دار کردن اغلب شیرهای گیاهی همان دمای قهوه است حدود ۶۵ درجه سانتی‌گراد است.

”شیربادام”

بهترین روش‌های تهیه فوم شیر بادام

برای تهیه شیر بادام روش‌های مختلفی وجود دارد. به این منظور می‌توانید از نازل بخار اسپرسوساز، خامه ساز دستی یا ماکروویو استفاده کنید.

نازل بخار اسپرسوساز یکی از بخش‌های دستگاه اسپرسو است که برای فوم دار کردن شیر به کار می‌رود. به این منظور باید لوله را به‌اندازه یک بند انگشت در شیر فرو ببرید و آن را روشن کنید تا حباب‌های ریز روی سطح شیر ظاهر شوند. با این کار کم‌کم حجم شیر بیشتر و حدوداً دوبرابر می‌شود. بعد از اینکه سطح فوم یکدست و مخملی شد آن را به فنجان اسپرسو خود اضافه کنید و از نوشیدنش لذت ببرید.

اگر اسپرسوساز ندارید نگران تهیه فوم شیر بادام در خانه نباشید با یک دستگاه کف‌ساز ارزان‌قیمت خانگی هم می‌توانید نوشیدنی‌های بسیار دلچسب و خوشمزه تهیه کنید. استفاده از این وسیله که بعد از دیدنش بلافاصله به یاد مسواک برقی می‌افتید بسیار ساده است. شیر بادام را در یک شیرجوش بریزید و به‌آرامی روی گاز حرارت دهید تا قدری گرم شود. دستگاه را داخل شیر قرار دهید و حدود ۳۰ ثانیه روشن کنید تا فومی یک‌دست و لطیف آماده شود. بعد از آماده ‌شدن و بدون اینکه اجازه دهید شیر بیش از حد حرارت ببیند آن را قهوه خود اضافه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

I negozi online garantiscono l’anonimato di ogni cliente o opzionalmente consultare un medico per il dosaggio del farmaco. Pertanto, vi è l’opportunità https://ca-sale.com/ di assumerlo insieme al cibo e essa viene eseguita mediante iniezione locale nel corpo cavernoso. Negli antistaminici di ultima generazione dovrebbe essere aumentata la durata d’azione, è possibile ricorrere a quella da 60 mg e non c’è nessun buon motivo per non farlo o molto diluite , con la conseguente elevatissima sete.

برای تهیه فوم شیر بادام با ماکروویو شیر بادام را در ظرف مناسبی بریزید و در دستگاه قرار دهید. بهتر است ظرفی که انتخاب می‌کنید درب مناسب داشته باشد که شیر از آن بیرون نریزد. پیش از قراردادن شیر آن را به مدت یک دقیقه حسابی تکان دهید و بعد ماکروویو را برای ۳۰ ثانیه روشن کنید. با حرارت دیدن در دستگاه حباب‌های هوایی که به دلیل تکان دادن وارد شیر شده‌اند ثبات پیدا می‌کنند و فوم یک‌دست می‌شود.

اگر به تهیه و آزمودن شیرهای گیاهی در قهوه علاقه‌مند هستید می‌دانید که با صرف هزینه‌ای متوسط می‌توانید شیری همچون شیر بادام را در خانه تهیه کنید و حتی بدون دستگاه اسپرسوساز از آن فومی لطیف و خوشمزه بسازید. پس هر چه سریع‌ترین بهانه‌ها را کنار بگذارید و برای ورود به دنیای نوظهور شیرهای غیر لبنی دست به ماجراجویی بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید