قهوه دمی با ائروپرس، یک قهوه بسیار خوش عطر و طعم است که طرفداران زیادی دارد.

همانطور که در بخش روش‌های دم‌آوری قهوه، اشاره شده است،  ابزار دم‌آوری ائروپرس، از جدیدترین انواع قهوه‌سازهای فشاری است که در سال ۲۰۰۵ توسط الن ادلر مدیر شرکت aerobie ابداع شده است. اساس کار این دستگاه، استفاده از فشار در تهیه قهوه است، به همین علت وجه تشابهاتی با روش فرنچ‌پرس دارد. در این روش به دلیل استفاده از فیلتر، نوع قهوه‌ی نهایی شفاف و تلخی آن کم است و همچنین اسیدیته‌ی پایینی دارد.

ائروپرس در بین سایر ابزارهای دم‌آوری قهوه، وسیله‌ای بسیار مناسب برای تهیه قهوه در منزل است. به علت وزن پایینی که دارد و نوع جنس بدنه آن، می‌تواند انتخاب خوبی برای همراه شدن در سفر باشد. منتهی همه این‌ها مستلزم آن است که شما مهارت استفاده از آن را به خوبی بدانید.

برای اینکه یک فنجان قهوه دمی خوب با ائروپرس داشته باشید لازم است نحوه کارکردن با آن را بدانید. هرساله مسابقاتی جهت دم‌آوری قهوه دمی با ائروپرس برگزار می‌شود. اگر مایل هستید شما هم روزی یکی از شرکت‌کنندگان در این مسابقه باشید لازم است نحوه دم‌آوری این نوع قهوه را بیاموزید. با تمرین‌های مکرر و پی‌درپی‌، قطعا مهارت‌های لازم را به دست خواهید آورد. امید است در مسابقات بعدی شما نفر برگزیده باشید.

سازوکار استفاده از ائروپرس بدین صورت است که:

لازم است مقداری آب جوش روی فیلتر کاغذی بریزیم. با اضافه کردن قهوه آسیاشده به درون محفظه ائروپرس، لازم است آب جوش به آن اضافه کنیم. اضافه کردن  آب جوش باید به صورت دورانی بر روی قهوه باشد. در نهایت با پرس کردن ابزار، یک فنجان قهوه دمی خواهیم داشت.

در این ویدئو چگونگی تهیه آن را خواهیم دید:

دیدگاهتان را بنویسید